Agregator sklepów - czy i jak zbudować?

poniedziałek, 2 sierpień 04, 10:16

Wpadłeś na pomysł wdrożenia sklepu z danej branży, gdzie firmy mogłyby umieszczać swoje produkty? Jeśli szukasz gotowego systemu umożliwiającego takie rozwiązanie, przeczytaj tę dyskusję.

gberezowski napisał/a na Merytorium.pl dnia 2004-08-01 22:16:32:

Witam!

Ostatnio wpadłem na pomysł uzupełnienia mojego serwisu poświęconego wschodnim sztukom walki o sprzedaż, a w zasadzie pośrednictwo w sprzedaży sprzętu sportowego dotyczącego tej tematyki. Po wielu wysiłkach znalazłem kilka "sklepów" w polskim internecie, które mają sporo sprzętu, książek i innych rzeczy, które na pewno zainteresowałyby moich odwiedzających.

Problem jednak w tym, że żaden z nich nie jest w pełni sklepem - są tylko formularze zamówienia nie obsługujące żadnych płatności (wszędzie płatność za pobraniem). Nie ma też mowy o jakichkolwiek programach partnerskich.

Wpadłem więc na pomysł, że mógłbym wdrożyć własny sklep, w którym zarejestrowane podmioty (czyli inne firmy) mogłyby umieszczać swoje przedmioty. W zamian ja otrzymywałbym prowizję od sprzedanego towaru. Sklep oczywiście powinien umożliwiać płatności kartami kredytowymi, mTransferem itp. żeby umożliwić ludziom zakupy.

Mam w związku z tym kilka pytań:
- czy znacie podobne rozwiązania (np. Pasaż Onetu Uśmiech)?
- czy z prawnego punktu widzenia ja byłbym stroną w transakcji, a więc odpowiadałbym za ewentualne wady towaru i musiał udzielać gwarancji?
- czy taki system można kupić, czy trzeba by napisać od nowa?
- czy Waszym zdaniem to dobry pomysł?

Z góry dziękuję za wzięcie udziału w dyskusji.

Grzegorz

- Świat rozmiarów pola walki Czytaj na Forum Merytorium.pl