Dyskusyjny sposób na spamerów

środa, 30 czerwiec 04, 10:11

Wyobraź sobie, że po wysłaniu e-maila do kogoś otrzymujesz odpowiedź z prośba o kliknięcie w linka i potwierdzenie, że nie jesteś spamerem... Skuteczne? Z pewnością. Ale też zniechęcajace...

aki napisał/a na Merytorium.pl dnia 2004-05-13 7:39:21:

666666; padding-left:5px;">
A więc dzisiaj przyszedł do mnie mail od kogoś komu ja przed chwilą maila wysłałem i automat poprosił mnie żebym kliknął na linka i potwierdził, że nie jestem spamerem. Na stronie trzeba było wpisać słowo z obrazka.

Dla mnie jest to jedyny pewny sposób na pozbycie się spamerów. IMO nie do obejścia. Tzw. white-list filtering. Na szczęście wystarczy raz się wkliknąć i potem już komunikacja przebiega bez problemu.

Sam myślałem nad stworzeniem takiego rozwiązania, a tu widzę "amerykańce" (jak zwykle) są pierwsi Uśmiech

Ok - dla zainteresowanych mam link:

http://skocz.pl/stopspam


No jak ktoś ma dostęp do shella swojego serwera pocztowego, to może pomyśleć nad TMDA (). Korzystam z tego od roku (dla adresów spoza domeny .pl, po wejściu ustawy spam z Polski dostaję sporadycznie). Właśnie równo rok minął.

Małe podsumowanie: przez ten czas zostało zatrzymanych 24700 maili (nieźle, prawie 70 listów dziennie), i tylko raz przez ten czas zdarzyło się, że spammer zarejstrował się (odpowiedział) -- był to Nigeryjczyk, jak widać oni dość dokładnie czytają zwroty Uśmiech

W każdym razie polecam. Skuteczne bardzo. Czytaj na Forum Merytorium.pl