case study - FotoZip.pl

sobota, 8 maj 04, 22:59

Jeden z forumowiczów stworzył serwis oferujący sprzedaż profesjonalnych zdjęć. Rozmówcy przeprowadzają bardzo konstruktywną analizę serwisu, która znacząco podnosi jego funkcjonalność.

fires napisał/a na Merytorium.pl dnia 2004-05-08 16:24:12:

Witam

Jakiś czas temu podzieliłem sie dylematami zwiazanymi z otwarciem serwisu sprzedającego zdjęcia royalty free. Było to w tym wątku: http://forum.cneb.pl/viewtopic.php?t=2055

Dzisiaj chciałbym poddać pod wszechstronna ocenę nowo powstały bank zdjęć, który jest wynikiem tamtych dywagacji Uśmiech

Serwis pod nazwa FotoZip można "podziwiac" pod adresem: http://www.fotozip.pl/

Chetnie poznam opinie, przyjmę konstruktywną krytykę oraz ewentualne wskazówki dotyczące serwisu, jak i samego przedsięwzięcia.

Serwis oparty jest o skrypty znanego sklepu osCommerce, więc jego funkcjonalnośc jest w zasadzie znana. Skrypty te przeszły jednak szereg przeróbek związanych ze specyfiką sprzedawanego towaru, albo ... właściwie sprzedawaną usługą.

Interesuje mnie więc zarówno ocena wyglądu (ten nie jest jeszcze w niektórych miejscach dopracowany), jak i funkcjonalności kompletowania zamówienia.

Kwestie płatności (przelew, karta, za pobraniem) oraz przesyłki (poczta polska, wysyłka emilem) nie są jeszcze w komplecie uruchomione, więc póki co kuleją.

Mozna robić zakupy Uśmiech, jakkolwiek tylko testowo, bo żadne zamowienie - poki co - nie będzie realizowane.
Chciałbym zapytac także o ocene oferty, ale tej w zasadzie nie ma i szczerze mówiąc nie widzę w tym przypadku miejsca na konstruowanie oferty, wg szablonów sugerowanych na tym forum - ale moze to bład?

Tak więc... zapraszam i... poużywajcie sobie Uśmiech Czytaj na Forum Merytorium.pl