Wygląd ma znaczenie

czwartek, 6 maj 04, 00:00

Piotr Majewski dzieli się poglądami na temat estetyki stron www. Pokazuje jak bardzo strona internetowa może stracić z powodu braków graficznych i estetycznych.

P.Majewski napisał/a na Merytorium.pl dnia 2004-05-06 11:16:54:

Nie mam teraz pod ręką tego materiału, ale pewna firma badawcza stwierdziła:

666666; padding-left:5px;">85% userów opuszcza stronę z powodu jej wyglądu.


Jak wrócę do gdańska to napiszę, co to za firma przeprowadziła to badanie.

Świadomość internetu rośnie więc faktem staje się pogląd, że wygląd MA znaczenie. Pomijam czy dobrze jest oceniać po wyglądzie czy nie. To nie jest istotne. Ważne jest, że ludzie oceniają po wyglądzie.

Dlaczego w Internecie przechodziły i jeszcze przechodzą czasami przeciętnie wyglądające strony? Ponieważ Internet jest względnie młody - np. w Polsce. Czy ten stan się utrzyma? NIE.

Dlaczego ten stan się nie utrzyma (nie utrzymuje)? A popatrzecie na telewizję. Ile osób jest w stanie oglądać amatorsko przygotowane programy? Dlaczego w TV wydaje się tyle pieniędzy na jakość, dzwięk cyfrowy, cyfrowy obraz itd? Ponieważ ludzie się przyzwyczaili do tego, że TV ma takie możliwości i tego wymagają.

Tak samo będzie (staje się) z Internetem. Ludzie przyzwyczajają się do tego, że można zrobić powalające na kolana strony www - to nie znaczy przeładowane grafiką, ale prof.

Dlatego uważam, że wygląd ma znaczenie... Czytaj na Forum Merytorium.pl