Jak uzyskać kontakt z czytelnikami??

sobota, 27 marzec 04, 11:59

Damian Daszkiewicz (daszkiewicz.net): "Zauważyłem, że ludzie boją się pisać emailii, (...) boją się napisać co sądzą o mojej książce/serwisie. Czy Wy też jesteście w podobnej sytuacji ??

Damian Daszkiewicz napisał/a na Merytorium.pl dnia 2004-03-27 22:41:03:

Witam,
Mam pytanie: dlaczego ludzie we współczesnym świecie są tacy nieśmiali ?? Podam dwa przykłady:

1) Prowadze własną stronę o programowaniu. I było by OK, ale jak do 1000 osób wyślę mailing z infem o aktualizacji strony + prośbę o wyrażenie swoich uwag np. czy to dobry pomysł, że dodałem dział X (który może bezpośrednio nie dotyczy profilu strony, ale jakby jest bardzo pokrewnym tematem np. skoro strona jest o programowaniu a ja dałem dział np. z ikomami, mimo iż ikony nie mają nic wspólnego z programowaniem, to programisci potrzebuja czasem takie rzeczy jak bimapy, kursory czy ikony). No i sprawa wyglada tak, ze na te 1000 osob, moze 2-3 napisza ze to dobry/zly pomysl. Czy ludzie maja w swiadomosci, ze jak sie napisze do kogos maila z opinia to od razu ich pogryze ??

2) jestem autorem dwoch ksiazek (zainteresowanych odsylam do stopki). I we wstepie podalem maila z prosba o pisanie uwag o ksiazce (jako, że jestem początkującym autorem chętnie bym poznał uwagi innych bo nie wiem czy niektóre moje pomysły są dobre czy złe). I sprawa wygląda tak, że może dostałem 3 maile od ukazania się mojej książki (chyba lipiec 2003). Dostałem też może z 5 innych mailii ale to były maile od znajomych, więc oni się nie liczą Puszczenie oczka A książka sprzedała się w troszkę większym nakładzie niż 3 ezgzemplarze. Czyżby ludzie wstępów nie czytali, czy może boją się, że ktoś kto napisał książkę jest panem a on jest niegodzien napisania do niego emaila ?? Bo ja np. z innymi autorami potrafię się kłócić i nie uważam ich za kogoś lepszego.

Ogólnie zauważyłem, że ludzie boją się pisać emailii. Zachowują się jakby był totalitaryzm (powiesz, że Stalin jest be to Ciebie rozstrzelają) i boją się napisać co sądzą o mojej książce/serwisie. Czy Wy też jesteście w podobnej sytuacji ?? jeśli będę pisał jakąś ksiazkę to mam wielkim fontem strzelić hasło: NAPISZ MAILA, JA NAPRAWDĘ NIE GRYZĘ ?? Czytaj na Forum Merytorium.pl