eBay - będzie krytyka :-)

poniedziałek, 22 marzec 04, 10:01

Damian Daszkiewicz (daszkiewicz.net): "zacząłem się zastanawiać skąd dostaję tyle SPAMu. Jednym z winowajców jest eBay. Otóż na karcie informacyjnej użytkownika jest przycisk Contact member..."

Damian Daszkiewicz napisał/a na Merytorium.pl dnia 2004-03-22 20:24:18:

Dziś mam zły dzień. Skrytykuje e-Bay'a Uśmiech Krytyka nie ma na celu ośmieszania ich, tylko chcę abyś zwrócił uwagę na pewien szczegół i nie popełnił takiego błędu, jak administratorzy eBay'a.
Z rok temu się tam zarejestrowałem i zacząłem się zastanawiać, skąd dostaję tyle SPAMu (w tym maile podszywające się pod pracowników eBaya, mimo iż jeszcze nic nie kupiłem/sprzedałem - dopiero dziś pierwszy raz w życiu coś zalicytowałem Uśmiech. Jednym z winowajców zalewającego mnie SPAMu jest eBay. Otóż na karcie informacyjnej użytkownika jest przycisk Contact member. No i jak tam kliknę to jest PODANY mój email i formularz do wysłania emaila (są dwi możliwości kontaktu). Zaglądnąłem do źródła i zobaczyłem coś takiego:

666666; padding-left:5px;"><strong>Email: </strong><a href="mailto:daszkiewicz@hat.pl">daszkiewicz@hat.pl</a>


No i się załamałem. A zakodowanie maila przed robotami nie jest aż takie trudne. Można np. użyć takiego kawałka kodu (mogę na priv wysłać program, który generuje takie fajne wstawki HTML):

666666; padding-left:5px;"><p><script language="JavaScript"><!--
var malpa='@';
var kropa='.';
var m1='mai';
var m2='lto:';
document.write('<a href="'+m1+m2+'daszkiewicz'+malpa+'hat'+kropa+'pl">daszkie wicz@hat.pl</a>');
// --></script>


Teraz się nie dziwię skąd mam tyle spamu, wystarczy napisać prosty skaner, który analizuje wszystkie konta użytkowników eBaya i wyławia maile. Tak więc jak prowadzisz jakiś serwis np. ogłoszeniowy czy coś podobnego, gdzie zamieszczasz maile swoich użytkowników zadbaj o ich kodowanie !! Czytaj na Forum Merytorium.pl