Niewidzialne warstwy, a pozycja w google

środa, 17 marzec 04, 09:26

Mintro: "Google wykrywa niewidzialne warstwy (..) Traktuje je jako niewidzialne, jakby ich nie było. No właśnie jakby ich nie było. Czy to jest zaliczane jako spam w google?

Tomasz Sz napisał/a na Merytorium.pl dnia 2004-03-17 13:16:21:

Google wykrywa niewidzialne warstwy typu:

666666; padding-left:5px;"><div style="position:absolute; z-index:0; top: -800px; visibility:visible; width: 770px; height: 700px; left: 0px;">

Traktuje je jako niewidzialne, jakby ich nie było. No właśnie jakby ich nie było. Czy to jest zaliczane jako spam w google, czy tylko jako niewidzialny element? Czy taka warstwa obniża pozycję?
Bardzo mnie to interesuje ponieważ pozycjonuję stronę dla google i onetu. Onet nie wykrywa takich warstw i chciałbym bez użycia bardziej zaawansowanego cloackingu się w nim pozycjonować. Niestety to co jest dobre w onecie nie jest dobre w google.
Czy więc google potraktuje taką warstwę jako niewidzialny element na stronie (nawet tam nie zagląda) czy jako spam (zobaczy tam opisy z dużym natężeniem słów kluczowych)?

Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie. Czy jump pages taki jak ten poniżej jest wykrywany w google? Czy jest uważany za spam?

666666; padding-left:5px;"><SCRIPT language="JavaScript">
<!--
window.location.href="index2.html";
//-->
</SCRIPT>
Czytaj na Forum Merytorium.pl