Program Partnerski 69ISP

wtorek, 29 styczeń 02, 19:04

Nasze forum przyczyniło się do znacznego usprawnienia prawdopodobnie najbardziej nowatorskiego polskiego programu partnerskiego 2001/2002. Firma 69ISP oferuje serwery www i... 50% zysków partnerom.

P.Majewski napisał/a na Merytorium.pl dnia 2002-01-29 18:04:42:

Qertoip
--------------------------------------------

Na początku chcę zaznaczyć, że nie jestem żadnym ekspertem, nie skończyłem studiów ekonomicznych i mogę się mylić w tym co piszę poniżej. Jednak podstawowe zorientowanie karze mi sądzić, że PP 69isp to sprytnie zakamuflowana, ale TYPOWA PIRAMIDKA.

To, czym różni się prawidłowo rozumiany marketing sieciowy od piramdy finansowej to sposób pozyskiwania przychodów. W marketingu sieciowym przychody są z własnej sprzedaży _produktu_ oraz ze sprzedaży _produktu_ przez osoby przez nas "wciągnięte" do sieci. Natomiast w piramidzie przychody są z _faktu_ wciągnięcia do sieci nowych osób. W PP 69isp płacimy blisko 500zł za licencję na bycie brokerem, czyli za wejście do systemu. W ramach niej dostajemy takie sobie konto. Mógłby ktoś pomyśleć, że tym produktem jest miejsce na serwerze. Nic bardziej błędnego. Przecież kupowanie tego "produktu" może mieć sens tylko wtedy, gdy zamierzamy pozyskiwać nowych członków. Nikt o zdrowych zmysłach nie kupi tego konta, żeby sobie stronę założyć! Lepsze konto, bez przedzierania się przez zawiłości jakiegoś PP, można mieć przecież za 80zł czyli 6 razy taniej! Dlatego uważam, że w przypadku 69isp zdecydowanie nie można mówić o sprzedaży produktu, co czyni zeń typową piramidę finansową.

Jeśli się mylę, to wyprowadźcie mnie z błędu.

Pozdrawiam
Piotr 'Qertoip' Włodarek

em
--------------------------------------------

Obawiam sie, ze mozesz miec racje, choc nie do konca.
Jednak opinia o kiepskim produkcie jest raczej prawdziwa.
Niby sie mowi o rocznym dochodzie w wysokosci 200PLN i w gore wraz ze wspinaniem sie po tabeli prowizji.
Ceny? Porownac mozna u ich dostawcy <http://www.l.pl&gt;
Co do reszty uslug... Mozna sie nabrac, ze sa gotowe szablony, bannery i takie tam.
Jednak bez solidnej nauki, potem agresywnej sprzedazy wlasnej efektow trudno sie spodziewac.

P.Majewski
--------------------------------------------

Rozumowanie Piotra jest poprawne. Dobrze rozróżniasz marketing sieciowy i piramidy. Osobiście proponowałem firmie dodanie do oferty innych opcji hostiongowych - zwykłych produktów. Co do jakości serwerów się nie wypowiem, bo ich nie testowałem.

Z drugiej jednak strony, nawet gdybyśmy się pokusili o nazwanie PP 69isp.pl "typową piramidą", nie musi być w tym nic złego. Ja nie nazwałbym tego na pewno "typową piramidą", jeśli już to PP o cechach piramidy. Jakby na to nie spojrzeć jest produkt, który równie dobrze można sprzedawać.

Zapewne nasuwa się pytanie: "dlaczego uczestniczę w tym projekcie?". Pewnie ktoś mi zarzuci, że "znowu" wchodzę w dziwne układy . Osobiście widzę pewien potencjał w tym projekcie - tylko w takim przypadku decyduję się na uczestnictwo.

Nie jest on doskonały w tym momencie, ale myślę, że sam właściciel jest na tyle żądny sukcesu (w bardzo pozytywnym znaczeniu), że program będzie nieustannie polepszany.

Wg mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby oddzielenie licencji od serwerów. Jest to rozwiązanie znane na zachodzie - możesz kupić pakiet podstawowy - czyli prodkut, lub pakiet rozszerzony - czyli produkt + licencja na odsprzedawanie produktu (i licencji).

W takim przypadku mielibyśmy doczynienia z PP, który wymaga sporej inwestycji na starcie, ale gwarantuje wysoką prowizję.

I jakibyłby rezultat? I tak wszyscy sprzedawaliby licencje, a nie serwery, ale nie można by tego nazwać piramidą.

[cytat]
Co do reszty uslug... Mozna sie nabrac, ze sa gotowe szablony, bannery i takie tam. Jednak bez solidnej nauki, potem agresywnej sprzedazy wlasnej efektow trudno sie spodziewac.
[/cytat]

Bez solidnej nauki nigdzie nie osiągniecei sukcesu. Jeśli ktoś mówi, że w jego programie jest to możliwe, to KŁAMIE.

Szablony i bannery to odciażenie brokerów - z własnego doświadczenia wiem, że to najbardziej uciazliwa część pracy. Dlatego podoba mi się pomysł franchisingu. Siłą programu mają być pomoce merytoryczne. Wiem dobrze, że firma kolekcjonuje materiały - z cneb.pl też. Ponadto są nawiąywane kontakty, które zaowocują swego rodzaju "uniwerystetem dla brokerów", jak to nazwał właściciel.

Celem własnym tego programu jest (o ile się dobrze orientuję ) duży sukces, dlatego sądzę, że warto porządnie przedyskutować niedociągnięcia. Zaprosiłem p. Artura Biegusa (wł. 69isp.pl) na forum.

_________________
Pozdrawiam,
Piotr Majewski

e-mail: p.majewski@cneb.pl
www: <http://cneb.pl&gt;
tel./fax: 502 246 045


admin69isp
--------------------------------------------

Mili Państwo,

Przede wszystkim dziękuję za zainteresowanie ofertą współpracy z 69isp.pl. Dziękuję także za słowa krytyki, które pozwolą mi na doskonalenie samego projektu. Przyznam, że opinie „społeczności CneB” są dla mnie szczególnie cenne, ponieważ stanowicie Państwo (z tego, co widzę) grupę wnikliwych obserwatorów, co świadczy o Waszym zainteresowaniu.

Jednak widzę sporo nieporozumień i chcę je szybko wyjaśnić.
,,,,,,

Pozwoliłem sobie na udzielenie jednej, wspólnej odpowiedzi, która powinna stanowić uzupełnienie samej oferty ze stronywww.69isp.cneb.pl

1) Koszty uczestnictwa.
Mogę śmiało powiedzieć, że przygotowanie całego projektu kosztowało mnie rok wytężonej pracy bez żadnych przychodów, natomiast inwestycję finansową szacuję na grubo ponad 40.000 zł. Proszę mi wierzyć, że to NIE jest koszt serwera + projekt www.

Dzięki temu każdy nasz nowy współpracownik za niewielkie pieniądze może skorzystać z całego bagażu gotowych narzędzi (nie licząc samego serwera). W zasadzie każdy etatowy pracownik zarabia mało i płaci podatki, ale to nie on ponosi ryzyko inwestycji, w której bierze udział i to nie on INWESTUJE. Powiem więcej, to jest JEGO wybór. Każdy z Państwa może przymierzyć się do konkurencyjnego projektu – zapraszam J

2) Licencja / serwer kosztuje nie „blisko 500 zł”, kosztuje 399 zł + VAT, co po odjęciu
podatku daje równo 323,19 zł. Natomiast: sprzedaż 2 serwerów zwraca z nawiązką poniesione koszty; zakładam, że każdy, kto myśli o własnej firmie (ja nie szukam pracowników, szukam partnerów do równoprawnej współpracy !!!) rejestruje działalność gospodarczą, więc serwer / licencja jest pełnym kosztem.

3) NATOMIAST: w związku z ogromnym zainteresowaniem samym projektem oraz perspektywami rozwoju, postanowiłem zainwestować dodatkowo we własny, niezależny serwer. Odbędzie się to w ciągu najbliższych 2 tygodni, efektem czego będzie znaczne obniżenie cen samych serwerów oraz rozszerzona oferta. Są to informacje nieoficjalne, publikowane na razie WYŁĄCZNIE na tym forum.

4) PIRAMIDA .... kontrowersyjny temat
Drodzy Państwo, nie chcę tu nikogo urazić, ale pozwolę sobie zauważyć, że prawdopodobnie WSZYSCY albo stoicie w tej chwili na szczycie jakiejś piramidy finansowej (będąc właścicielami klasycznych biznesów), albo (niestety ...) jesteście jednym z „kółek” czyjejś piramidy. Moim zdaniem każda „prawdziwa” i „normalna” firma jest finansową piramidą ... Prezes, dyrektorzy, specjaliści, sekretarki, serwis sprzątający ... Kto tu zarabia najwięcej, a kto najmniej? Kto na kogo pracuje? Zapytam wprost: a gdzie TY dzisiaj jesteś i na kogo TY dzisiaj pracujesz? Lubisz swoją piramidę? Jeżeli masz szczęście być jej właścicielem – gratuluję! Zarabiasz najwięcej, niestety kosztem pozostałych. Im mniej pieniędzy rozdzielisz „w dół”, tym lepsze będziesz miał wakacje (pod warunkiem, że masz na nie czas...). A co jeżeli jesteś pracownikiem najemnym?

Otóż mój system jest finansową DRABINĄ, po której się sam wspinasz (przy naszej pomocy, ale to Ty wykonujesz pracę). Sprzedajesz konkretne usługi 69isp.pl, sprzedajesz serwery wirtualne i nie jest to łowienie głów – jest to zaopatrywanie klientów w systemie sprzedaży brokerskiej. System jest 1-poziomowy (celowo), sprzedajesz – zarabiasz, nie sprzedajesz – nie zarabiasz. Proste. Natomiast nowy użytkownik (np. Twój klient) może zdecydować się na dalszą odsprzedaż, ale może też zostać ostatecznym klientem. On MA PRAWO do dalszej odsprzedaży, ale nie ma takiego obowiązku – chyba jest to wyraźnie zaznaczone na stroniewww.69isp.cneb.pl. Jeżeli nie – uprzejmie proszę o Państwa uwagi – poprawimy czytelność oferty.

5) OFERTA
W tej chwili mamy do dyspozycji serwery w 2 konfiguracjach, ale już wkrótce będzie ich więcej, oferta stanie się bardziej zróżnicowana. Jak już pisałem, postaramy się również obniżyć ceny. Będzie też jasny rozdział na ofertę sprzedaży oraz ofertę współpracy (słuszna sugestia p. Piotra Majewskiego). Te zmiany są już w trakcie realizacji, jednak w momencie druku ostatniego numeru CneB nie były jeszcze gotowe, dlatego o nich nie wspomniano.

6) Mała uwaga do wypowiedzi pana eM.

[cytat]
„Można się nabierać, że są gotowe szablony, bannery i takie tam.”
[koniec cytatu]

Szanowny Panie, te „takie tam” to efekt wieloletniej pracy wielu specjalistów, od których również ja się uczę i mam szczęście ich znać. Nie będę tego w tej chwili rozwijał ...

Można przecież powiedzieć, że przy dzisiejszej technologii wyprodukowanie dobrego komputera, to nic wielkiego – to „takie tam” urządzenie. W takim razie spytam: czy w związku z tym pracuje Pan na sprzęcie własnej produkcji?

Spytam inaczej: ile kosztuje dobre pióro, np. Parker? Powiedzmy ok. 100 zł. A ile kosztuje materiał potrzebny do wyprodukowania tego pióra? Ile może kosztować odrobina plastiku, stali i kawalątek złota na stalówkę? 5 zł? Dlaczego w takim razie każdy z nasz nie zrobi sobie 20 piór za cenę jednego???

U każdego dostawcy może Pan kupić serwer WYDAJĄC pieniądze. I jeżeli nie interesuje Pana sposób na zarabianie, to faktycznie (grubo upraszczając) można stwierdzić, że im tańsza oferta, tym lepsza. I pewnie są tańsze na rynku.

Natomiast my dajemy możliwość ZARABIANIA pieniędzy i (oprócz samego produktu oraz możliwości sprzedaży), dzielimy się wiedzą pt. „jak to robić”. I nawet jeśli Pan to wie lepiej, niż ja, to Pana nowy współpracownik może o tym nie mieć pojęcia, a my mu pomożemy stawiać pierwsze i dalsze kroki. Efektem tego on zacznie sprzedawać, a za rok przedłuży swoją licencję, czyli PAN zarobi.

Nie wspomnę o tym, że przez cały rok administrujemy Pana serwisem, dokonujemy aktualizacji i poprawek, dokładamy gratis np. nowe bannery (za które sami płacimy), doskonalimy system szkoleń, nawiązujemy nowe kontakty ze specjalistami od marketingu i public relations (to też kosztuje...), podpowiadamy gdzie i jak się reklamować, nadzorujemy serwisem <http://www.private.69isp.pl>, który jest wspólną platformą dla Pana i Pana partnerów (dzisiaj i za 5 lat) i staramy się z całego serca sprawić, żeby każdemu wiodło się jak najlepiej. W dodatku oddajemy swoich 50% wpływów ...

Oto różnica między serwerem np. l.pl oraz serwerem 69isp.pl. Oto różnica między plastikiem, stalą i kawałkiem złota, a gotowym piórem.

PODSUMOWANIE:
# Liczę na wspólną pracę, wspólny wysiłek, chcę dalej tworzyć system prawdziwie partnerski, w którym każdy głos jest ważny. Niech 69isp.pl ewoluuje. Jestem absolutnie przekonany o słuszności założeń projektu i szukam ludzi, którzy naprawdę chcą osiągnąć sukces. Z całą pewnością będzie wielu narzekaczy i krytykantów, ale ja i tak osiągnę swój cel: z nimi lub bez nich J. Proponuję uczciwą pracę, której efektem będzie zasłużony, godny styl życia ...
# Projekt 69isp.pl jest systemem wygrał – wygrał, więc zależy mi na sukcesie każdego, podobnie Tobie będzie zależało na sukcesie Twoich partnerów. Tu nie ma rywalizacji, nie ma wydrapywania sobie premii, by samemu zarobić więcej (a tak jest w systemach piramidalnych, strzeżcie się ich J)
# Oferta będzie się poszerzać, a i sam projekt będzie się rozwijał – przy pomocy tych, którzy są z nami.

Pozdrawiam,
Artur Biegus
właściciel
admin@69isp.pl Czytaj na Forum Merytorium.pl