Jak NIE prosić o pozwolenie na mailing?

czwartek, 4 marzec 04, 14:39

Piotr Majewski: "Po pierwsze lepiej nie prosić o pozwolenie na mailing za pomocą mailingu. "

P.Majewski napisał/a na Merytorium.pl dnia 2004-03-04 16:17:38:

Po pierwsze lepiej nie prosić o pozwolenie na mailing za pomocą mailingu. Pisząc ten tekst zakładam, że firma kupiła bazę i chciała ją tylko zweryfikować.

Usunąłem nazwę firmy ponieważ nie wiem czy to był spam czy nie - zgłoszono mi jako spam, ale nie będę oceiał nie znając faktów.

Lecimy zatem:

666666; padding-left:5px;"> Zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204)...


Zastanawiam się po jaką cholerę ludzie podają ten fragment w swoich mailach? Przecież większość filtrów antyspamowych posiada na liście słów zakazanyc "Dz. U. Nr".

Większość spamerów dodaje taki fragment. Gdy ja widzę taki fragment to list od razu ląduje w koszu - zresztą takie maile do mnie nie dochodzą bo SpamStopUp je oznacza jako spam.

666666; padding-left:5px;"> ... zwracamy się z prośbą o zgodę na przesłanie informacji na temat prowadzonej przez nas witryny http://www.XYZ.com.pl na temat motywacji, zasad odnoszenia sukcesu, technik sprzedaży i zarządzania sprzedażą adresowanej do wszystkich zainteresowanych zwiększeniem swoich obrotów, dochodów lub zysków oraz poprawą skuteczności w swojej aktywności zawodowej i życiowej...


Czy nie wystarczy tylko to? Po co wspominać o ustawie? Jeśli kupiłeś bazę to nie sugeruj ludziom, że spamujesz... jeśli spamujesz to już inna bajka.

666666; padding-left:5px;"> ... Jednocześnie informujemy, że posiadamy tylko i wyłącznie Pani/Pana adres e-mail i nie przetwarzamy w jakikolwiek sposób żadnych danych osobowych mogących zidentyfikować Pana/Panią jako konkretną osobę w myśl ustawy o ochronie danych osobowych...


Haha! Niestety. Nie podam linku ale czytałem interpretację bodajże szefowej GIODO, w której to interpretacji Pani stwierdziła, że [to nie jest cytat]:

Maile nadane konkretnej osobie z zachowaniem dokumentów to poświadczających zaliczają się do danych osobowych chronbionych ustawą.


I co to oznacza? Oznacza to, że jeśli ja, Ty nie wiemy, które maile są przypisane do konkretnych osób, a które nie, to możemy założyć, że wszystkie są przypisane do konkretnych osób. Traktuj więc adres e-mail jako dane osobowe.

Tak więc fragment o posiadaniu wyłącznie maila jest mydleniem oczu odbiorcom i stąpaniem po cienkim lodzie.
Idziemy dalej:

666666; padding-left:5px;"> Pragniemy także zwrócić uwagę na korzyści jakie otrzyma Pan/Pani jako nasz subskrybent...


No cóż, szkoda tylko, że te korzyści nie zostały podane.

666666; padding-left:5px;"> ... Jeżeli zgadzają się Państwo na przesłanie informacji prosimy kliknąć bądź wkleić w oknie swojej przeglądarki poniższy link (ZGADZAM SIĘ): http://NUMER.IP/~XYZ/zapisz.php?email=jan@kowalski.pl


Mail został wysłany z polbox.com i zawierał adres, który nie jest własnością nadawcy mailingu.

Jest to więc zastosowanie się do zasad z artykułu "Kupowanie bazy mailingowej z niepewnych źródeł" http://cneb.pl/a/kupowanie_bazy_adresowej mam nadzieję, że to jednak nie był spam. Jeśli był to przyznaję rację tym, którzy sugerowali, że mój artykuł jest instrukcją dla spamerów. Już i tak go trochę obciąłem.

Mam jednak nadzieję, że moich artykułów nie czytają ludzie nieetyczni.

666666; padding-left:5px;"> ...W przypadku braku reakcji, twój adres zostanie automatycznie usunięty z naszej listy.

Pamiętaj, że nawet jak zostaniesz naszym subskrybentem to, w każdej chwili masz możliwość rezygnacji z naszej poczty...


Niekonsekwencja. Raz jest Pan/Pani. Potem jest Państwo a teraz Ty. Zalecam trzymać się jednego stylu pisania, nie wprowadzać zamieszani.

666666; padding-left:5px;"> Dziękujemy

NAZWA
XYZ
kontakt@XYZ.com.pl

http://www.XYZ.com.pl


To "Dziękujemy" to niegłupi pomysł większość pisze pozdrawiamy (ja też) Czytaj na Forum Merytorium.pl