Wynagrodzenie jako procent od sprzedaży klienta??

poniedziałek, 23 luty 04, 11:52

Wdrażając sklep internetowy dla klienta warto pomyśleć o wynagrodzeniu. Może zamiast typowego jednorazowego wynagrodzenia zdecydować się na prowizję od sprzedazy sklepu? Oto pomysł na pasywny dochód.

Robert Drózd napisał/a na Merytorium.pl dnia 2004-02-22 23:20:45:

Zgłosił się do mnie właściciel sklepu internetowego (sprzęt fotograficzny) z prośbą o pomoc w zwiększeniu skuteczności tego sklepu. Będzie to poprawienie prezentacji treści, łatwości użycia i trochę promocji w wyszukiwarkach, może i alternatywny kanał sprzedaży mu zaproponuję. Obawiam się jednak, że klient nie zaakceptuje kwoty wynagrodzenia za moje usługi (ok. 2500zł), tzn. nie będzie widział w tym zysku dla siebie.

Właścicielowi sklepu chodzi bądź co bądź o to aby zarobić, a nie wydać Uśmiech, więc pomyślałem sobie, aby zaproponować wynagrodzenie na zasadach procentu od sprzedaży zwiększonej od chwili moich zmian.

I tu pytanie, w jaki sposób taki procent zaproponować?

1. Wynagrodzenie jako procent od marży?
20%?

2. Wynagrodzenie jako procent od ceny sprzedaży?
5%?

I na jaki okres?
6 miesięcy? Rok?

Oczywiście mam jakies wyobrażenie na temat wielkości sprzedazy i mam pewne prognozy ich wzrostu, wiec na tej podstawie moge wyliczyc opłacalne dla mnie wartości. Chodzi mi jednak o to, czy istnieją jakieś standardy, o których lepiej wiedzieć Uśmiech

No i czy sądzicie, że przeciętny sklep internetowy zgodzi się na coś takiego?

Z góry dziękuję za każdą uwagę Uśmiech

Robert Czytaj na Forum Merytorium.pl