carrus.pl - plan rozwoju na dłuższy czas

niedziela, 18 styczeń 04, 13:55

Mam serwis z ogłoszeniami motoryzacyjnymi, jak mogę na nim zarobić?

Wojtek Kyciak napisał/a na Merytorium.pl dnia 2004-01-17 23:34:35:

Znajomy od jakiegoś czasu prowadzi serwis z ogłoszeniami motoryzacyjnymi (carrus to po łacinie pojazd Puszczenie oczka ). Podjąłem z nim współpracę, generalnie mam coś z tym serwisem zrobić, tak, aby zaczął zarabiać, a w konskwencji stał się dochodowy. Zadanie wygląda na trudne, ale moim zdaniem ten serwis ma ogromny potencjał, który należy wykorzystać.

Serwis jest wypromowany dość dobrze w wyszukiwarkach, na kilka ważnych haseł posiada najwyższe pozycje. To daje jakieś 500-600 odwiedzin dziennie. Poza wyszukiwarkami współpracuje z kilkoma serwisami motoryzacyjnymi. Codziennie dochodzi jakieś 17 wpisów z ofertami znajdującymi się na serwisie 14 dni. W tej chwili jest około 2100 ogłoszeń. W serwisie jest też newsletter obecnie na 250 adresów.

Serwis w tej chwili nie pobiera żadnych opłat, dodawanie ogłoszeń jest możliwe całkowicie za darmo, nie ma w tej chwili żadnych wersji PRO itp. Poza rzadkimi wpływami z reklam serwis jest bez przychodów.

Tyle wstępu. Uśmiech

Chciałbym się Was poradzić jaką strategię przyjęlibyście na dalszy rozwój?

Z pewnością trzeba poprawić ofertę do komisów, która w tej chwili jest dość ogólnikowa. Sam pomysł współpracy z komisami jest moim zdaniem bardzo trafny - więcej informacji o nim na samej stronie. Do promocji należałoby włączyć również prasę.

Jaki widzicie pomysły na zwiększenie ruchu?

Jak widzicie zarobek z takiej witryny? Kiedy (zwiększyć najpierw znacząco ruch, czy może już teraz zrobić jakieś drobe przymiarki do wprowadzenia opłat?) proponowalibyście zacząć wprowadzać opłaty i w jaki sposób radzicie to zrobić (boleśnie i zdecydowanie, czy też łagodnie)? Pamiętam jak kiedyś mniammniam.pl podchodził do tego tematu i alejaja.pl - liczę na Waszą pomoc. Puszczenie oczka

Swoje zdanie jako tako już mam, ale nie chciałbym nikomu nic sugerować. Pytań jest wiele. Mam nadzieję na ciekawą dyskusję. Jestem w stanie zaproponować zrobić taki mały poligon z tego serwisu, gdzie będziemy testować różne pomysły tu podsunięte i oceniać ich wartość. Tak więc mam prośbę: wczujcie się w e-biznesmena, który właśnie co podpisał umowę kupna tego serwisu. Puszczenie oczka Czytaj na Forum Merytorium.pl