Czy darmowe e-booki sprowadzą mi klientów?

sobota, 17 styczeń 04, 14:26

Zastanawiająca rozmowa o sensie przekazywania własnej, specjalistycznej wiedzy. Czy rozdając taką wiedzę za darmo, nie stworzę sobie konkurencji, zamiast pozyskać klientów?

alw napisał/a na Merytorium.pl dnia 2004-01-17 10:59:23:

Witam Szanownych Forumowiczów,
mam poważny dylemat związany z moim e-biznesem. Otóż założyłem sobie sprzedaż usług poprzez internet.
Pierwszym krokiem była przebudowa witryny typu "czyste portfolio grafika", którym posiłkowałem się dla pokazania moich prac idąc na rozmowy. Dzięki temu nie musiałem nosić kilogramów prac. Przebudowa związana była także ze zmianą widzenia internetu i pragnieniem rozpoczęcia w nim biznesu, a własciwie przeniesienia części biznesu do internetu. Niestety zaczynałem praktycznie z zerową znajomością html, ucząc się w trakcie kolejnych zmian na własnych błedach.
Zacząłem przeobrażanie w maju ub, roku z liczbą 2 odwiedzających dzienni, dziś mam średnią 125.
Podstawową koniecznością okazało się wypracowanie pozycji w wyszukiwarkach. Dzięki potraktowaniu poważnie informacji, jakie przeczytałem u Piotra Majewskiego na cneb, udało mi się wskoczyć na zupełnie niezłe miejsce na google - przyznam sam byłem zdziwiony. Plasuję się na stronach od 1-3 wyszukań (mogło się to lekko zmienić sprawdzałem ostatnio w listopadzie). Efekt tego, czyli odwiedziny, rosły w tempie dość ostrym, jak dla mnie, bo z owych 2 do około 120 dziennie dzisiaj.
To są plusy jakie osiągnąłem.

Niestety jest poważny minus czyli brak przełożenia na kontakt biznesowy. No może nie do końca. Na witrynie były umieszczone różnego rodzaju formularze mające ułatwić tego typu kontakt. Niestety po kilku miesiącach zorientowałem się, że są bezużyteczne. Kontakt jeśli następował to wyłącznie poprzez e-mail, ewentualnie telefon. Obecnie pozostawiłem jeden formularz zamówienia projektu logo via net. Ale i nad nim się zastanawiam, bo kontakt bywa jak wyżej a nie przez formularz.

Zakładałem że wzrost oglądalności przełoży się na wzrost kontaktów. Niestety tak nie jest. I to jest dla mnie dylemat gdzie popełniam błąd.

Jak zwiększyć kontaktowość witryny? Jak przełożyć wzrost odwiedzin na kontakty biznesowe?
Będę szczerze wdzięczny za wszelkie uwagi i podpowiedzi. Za krytykę także.

Dla zainteresowanych podaję adres witryny http://e-alw.com Czytaj na Forum Merytorium.pl