Techniki pisania ofert aukcyjnych

czwartek, 15 styczeń 04, 15:28

Robert Polak: "Nie potrafię nic znaleźć na temat ofert, które pojawią na stronach aukcyjnych. Co taka oferta powinna zawierać? Na pewno powinna zostać pisana wg trochę innych zasad..."

astr napisał/a na Merytorium.pl dnia 2004-01-15 15:21:59:

Wszystkio pięknie i cacy ale.. niestety nie potrafię nic znaleźć na temat ofert, które pojawią na stronach aukcyjnych. Co taka oferta powinna zawierać ? Na pewno powinna zostać pisana wg trochę innych zasad...zna ktoś te zasady ? :D

Może przedstawię swój pomysł na biznes, tak aby przybliżyć swój problem..

1Głównym przedmiotami, które chciałbym sprzedawać są kurtki, spodnie, gogle, ogólnie ubrania snowboardowe. Niechiałbym sprzedawać na allegro, myślałem główne o ebay (zwłaszcza angielskim), gdzie ceny takiego sprzętu są nawet o 40% wyższe niż w Polsce.

2. Założenia są takie:
- sprzedawać towar w cenach niższych od konkurencji, aby wysokie koszty przesyłki z Polski się pokryły (koszt wysyłki średnio 2-3 krotnie większy, niż np. lokalny angielski)
- wysyłka na cały świat, wiem że dużo ludzi jest zainteresowanych kupnem takiego sprzętu, ale np. w ich kraju jest on bardzo drogi, więc szukają na aukcji przedmiotów które są wysyłane w różne zakątki świata :D
- bardzo szeroki opis przedmiotu
- duża ilość zdjęć (nareszcie mam aparat cyfrowy więc go wykorzystam :o )
- metody płatności: karta kredytowa, czek, paypal (mimo że jest niedostępny dla Polaków, wykorzystałem rodzinę w Niemczech 8) )

Pozdrawiam
Robert Polak Czytaj na Forum Merytorium.pl