Framest a body:onload (Prezentacja linków PP)

wtorek, 13 styczeń 04, 16:17

Łukasz Sebestyański: "Interesuje mnie kwestia stosowania maskowań i przekierowań adresów. Wiadomo, że polecający link lepiej wygląda pod postacią naszej domeny(...)."

Łukasz Sebestyański napisał/a na Merytorium.pl dnia 2004-01-13 1:15:02:

Witam

Interesuje mnie kwestia stosowania maskowań i przekierowań adresów. Wiadomo, że polecający link lepiej wygląda pod postacią naszej domeny niż bezpośrednio wskazujący na url partnerski.

Załóżmy, że przykładowy adres wygląda następująco:
http://cneb.mojstrona.pl
Zatem:

<body onLoad="window.parent.location='http://www.cneb.pl/?t=811'">

Stosując powyższą linijkę w kodzie strony uzyskamy, po wpisaniu naszego adresu http://cneb.mojstrona.pl przekierowanie na http://www.cneb.pl/?t=811 - Tak czy inaczej polecona osoba jest w stanie zorientować się, że mój link prowadzi do strony PP, ponieważ url http://www.cneb.pl/?t=811 pojawi się w polu "Adresu" przeglądarki.

Natomiast stosując poniższe rozwiązanie:

<frame name="Cneb" SRC="http://www.cneb.pl/?t=811" marginwidth="0" marginheight="0" frameborder="0" scrolling="auto">,

Po wpisaniu mojego adresu http://cneb.mojstrona.pl strona http://www.cneb.pl/?t=811 załaduje się, ale url w przeglądarce zostanie mój.

Rozwiązanie drugie wg mnie jest lepsze wizualnie i sprawia lepsze wrażenie. Chociaż z drugiej strony polecona osoba może się zniechęcić i ewidentnie odczuć to jako próbę maskowania prawdy. Mam strasznie mieszane uczucia co do tej kwestii. Nie wiem także, jaki ma to wpływ na zaliczanie moich poleceń przez Programy Partnerskie? Czytaj na Forum Merytorium.pl