F.Migaszewski aka Eustus: „Czy nie jest dobrym pomysłem stworzenie serwisu, który na zlecenie znajduje na rynku gotowy program spełniający oczekiwania klienta?”

P.Majewski napisał/a na Merytorium.pl dnia 2002-01-24 21:34:18:

DYSKUSJA AKTUALNA

F.Migaszewski aka Eustus
--------------------------------------------

Wymyœliłem sobie właœnie pomysł na taki mały biznes w sieci, ciekaw jestem Waszej opinii. Jak wiadomo, prawie wszystko zostało już kiedyœ napisane i jest tylko kwestiš, czy uda nam się odnaleŸć to, czego szukamy. Podobnie jest z programami. Ktoœ kiedyœ już napisał program dla prawie każdego rodzaju firmy czy instytucji, jakie tylko istniejš. Jest całe mnóstwo różnego rodzaju programów gotowych, a mimo to firmy i instytucje zlecajš pisanie wcišż nowych i nowych, co często jest rozwišzaniem gorszym i przede wszystkim bardziej kosztownym. Jest np. na pewno wiele programów dla bibliotek, a mimo to biblioteki cišgle zlecajš pisanie tego samego od nowa i płacš za to. Czy nie byłoby dobrym pomysłem stworzenie serwisu, który podejmowałby się na zlecenie znaleŸć na rynku gotowy program spełniajšcy oczekiwania zleceniodawcy?

A może takie przedsięwzięcia już funkcjonujš w postaci sieciowiej?

Maciek
--------------------------------------------

niektore firmy maja tak "kuriozalne" wymagania, iz watpie ze sa jakieklowiek szanse na znalezienie odpowiedniego oprogramowania i moze dlatego zlecaja pisanie nowych aplikacji od podstaw? wiem, wiem - jest to sprzeczne z Twoim pomyslem, ale wyobraz sobie ilu potencjalnych programistow moglo by stracic prace?! a jak wiadomo w dzisiejszych czasach nie liczy sie tylko napisanie dobrego kodu, bo robi to zdecydowana wiekszosc. trzeba dobrze wypromowac produkt i go sprzedac, oraz zapewnic staly support, a wiec kolejna rzesza ludzi. naprawde nie wiem co o tym sadzic, jest tyle firm, ze na pewno znajda sie takie ktorych nie stac na realizowanie nowych projektow, przewaznie sa to firmy nowe, mlode, dopiero "startujace" na rynku, ale czy w takim wypadku nie skorzystaja one juz z gotowych _ogolnodostepnych_ projektow (np. Linux). wiec Twoja pomoc moze ograniczyc sie jedynie z zakresu doradztwa i wdrazania danego oprogramowania? tak mysle

_________________
Pozdrawiam!
Maciej Lenc Czytaj na Forum Merytorium.pl