Zakup bazy adresów mailowych

wtorek, 25 listopad 03, 00:00

W internecie często można spotkać oferty sprzedaży np. 100 tys. maili za cenę 1/3 gr za sztukę. Jednak czy taki zakup ma jakikolwiek sens? Jeśli wyślemy maile na adresy z bazy, czy wogóle skorzystamy?

slavia napisał/a na Merytorium.pl dnia 2003-11-25 9:08:09:

Dostałem ostatnio oferte od firmy polskiebazydanych.com.pl.

Oferują coś takiego:
- 100 tyś. maili zebranych za pośrednictwem internetu
- baza kosztuje 286zł netto
- maila wolno wyslać dwa razy
- trzeba zapytać się o zgode Uśmiech to jest najlepszy punkt.

Czytałem wasze dyskusje i doszedłem do takiego wniosku, jako że ustawa jest niejasna (jak każda w Polsce uchwalona Uśmiech), więc musze polegać na wyczuciu żeby z tych 100 tyś. maili dobrać dobrą grupę docelową.

Na początek chce wysłać maila zawierającego propozycje zapisania się do darmowego e-zina (myśle że można to zinterpretować za pomocą ustawy jako ofertę handlową Uśmiech) dlamnie to nie jest oferta handlowa bo oferta handlowa to według mnie coś co sprzedaje za pieniądze. A nie daje za darmo.

Propozycja zawirerałaby 5 -10 linijek góra i nic więcej do tego doszłem po przeczytaniu waszych dyskusji, myśle że wtedy jeśli ktoś wogóle to otworzy to już przeczyta.

e-zin będzie kierowany do firm teoretycznie każda firma która ma stronę internetową może być zainteresowana jego treścią. W mailu będzie tylko propozycja zapisania się.

Z bazy którą otrzymam chce wybrać maile osób które będą zainteresowane a przy okazji ich nie zdenerwować.

- odrzucenie wszyskich skrzynek na darmowych serwerach (troche potencjalnych chetnych omine, ale myśle że więcej jest tam jednak prywatnych skrzynek pozbieranych z grup dyskusyjnych)

- odrzucenie powtarzających się maili z różnymi aliasami do tej samej firmy.

I w sumie do tak przygotowanej listy wysłałbym maila. Zostałyby tylko konta firmowe bardzo mało prywatnych.

Chciałbym poznać waszą opinię jak wy to widzicie?

Pozdrawiam
Bartek Czytaj na Forum Merytorium.pl