Regulamin katalogu onet-u

poniedziałek, 24 listopad 03, 00:00

Materiał powstał wokół wpisu w regulaminie OKO, który zabrania dodawania więcej niż jednej strony danej firmy (niezależnie od domeny czy treści) do katalogu. Oto jakie działania powizięl forumowicze.

BartekD napisał/a na Merytorium.pl dnia 2003-11-24 6:57:26:

Witam

Pisze do was w sparawie regulaminu katalogu onet-u, a dokładnie jest to prośba o pomoc we wprowadzeniu zmian w tym katalogu, chce na podstawie waszych przykładów i opini przedłożyć proponowaną przezemnie zmianę w tym regulaminie.

Chodzi o punkt:

666666; padding-left:5px;">Strony firm dodajemy do katalogu tylko jeden raz. Kolejne zgłoszone strony tej samej firmy, nawet jeśli będą mieć nową domenę i grafikę będą przez nas traktowane jako powtórka pierwszej dodanej do katalogu strony.


Czyli jeśli mamy kilka prduktów np. 5 - 10 i główna strona zawiera opisy wszystkich produktów, a my sobie tworzymy osobne strony z wybranymi produktami (np. wybieramy jeden kluczowy dla nas) i tworzymy dla niego osobną stronę i osobną oferte pod subdomeną lub nową domena to tego już nam się nie uda dodać do katalogu, bo jest to strona tej samej firmy.

Wiadomo katalogi tak jak wyszukiwarki muszą chronić się przed spamem, ale w ten sposób zamykają drogę do katalogu wielu dobrym stroną.

Pozatym jak pisze Pan Piotr Majewski na jednej stronie nalży reklamować jeden produkt i taka oferta ma wtedy największą siłę. Prosze zresztą o wypowiedż Pana w tej sprawie również.

Dodatkowo jeśli ktoś ma oferty które reklamują różne produkty z różnych kategori to poprostu nie sposób dodać tego pod wszystkimi kategoriami.

Moja opinia jest tak żeby zmieniono ten punkt na zapis że nie dodajemy stron tej samej firmy, o innej grafice ale z tą samą treścią co strona główna. I wprowadzenie punktu że dodajemy strony które poświęcone są jednemu produktowi i stron które poświęcone są innemu produktowi.

Wystarcza to całkowicie żeby katalog nie był zaspamowany, a my będziemy mogli nadal reklamować swoje produkty w najlepszy dla nas sposób czyli jeden na jednej stronie.

Bardzo prosze o przykłady kiedy miałoby to zastosowanie wasze uwagi i pomysły.

Ja mam problem w przypadku strony
http://www.scanpack.com.pl
dla klienta specjalnie stworzyliśmy strony poświęcone wybranym najwazniejszym produkta:
http://www.zgrzewarki.pl
http://www.tasma.com.pl
Są to strony tej samej firmy, ale ukierunkowane na reklamę jednego produktu a nie wszystkich. Są to dwa najważniejsze produkty firmy.

Pozdrawiam
Damek Bartłomiej
P.S.Bardzo prosze o pomoc wcześniej czy później każdy z tutaj obecnych poważnie traktujących swój biznes stanie przed tym samym problemem.
Przed zmianą regulaminu tego problemu nie było istnieje on dopiero od niedawna.
[/url] Czytaj na Forum Merytorium.pl