Sprzedaż skryptów przez internet

piątek, 21 listopad 03, 00:00

Materiał opiera się o pomysł forumowicza, dotyczący stworzenia specjalnego serwisu, gdzie możnaby kupić sobie skrypty. Pytania nasuwają się same - jakie? za ile? etc. Oto jak pomysł się rozwijał.

M. Matysik napisał/a na Merytorium.pl dnia 2003-11-21 18:10:57:

Ostatnio wpadłem na pomysł dotyczący sprzedaży skryptów przez internet. Mój pomysł polega na tym: ja daję obsługę techniczną i ogólnie zajmuje się sprzedażą a serwis zapełniany jest przez zdolnych programistów piszących skrypty za które warto zapłacić (sam będę je weryfikował). Ja sam pobierał będę mniejszą prowizję od danego skryptu niż jego autor - 40-20% jeszcze nie wiem, cały projekt jest na razie tylko w mojej głowie, post na tym forum to pierwsze miejsce w którym jego część przelałem na papier.

Sądzę że to ma szansę powodzenia:
- umożliwia zarabianie programistom bez żadnego wkładu pracy (oczywiście oprócz napisaniem skryptu - sprzedażą zajmuję się ja) i wysokie prowizje 60-80%
- internautom umożliwia szybkie i w miarę tanie zdobycie profesjonalnego skryptu

Ceny skryptów będzie proponował jego autor, ja będę oceniał skrypt i proponował swoją cenę - z tego wyliczy się średnią. Na początek transakcji dokonywać się będzie jedynie poprzez przelew bankowy, później zamierzam wprowadzić inne (karty kredytowe itp.)

Co sądzicie o tym projekcie ?

Czy waszym zdaniem ma szansę powodzenia ? Czytaj na Forum Merytorium.pl