Zagraniczny klient płacący w polskim e-sklepie.

sobota, 8 listopad 03, 10:20

Planujesz otworzyć serwis oferujący produkty klientom zagranicznym. Czy zastanawiałeś się w jaki sposób rozwiązać problem płatności? Która z firm obsługujących płatności kartami będzie odpowiednia?

adi napisał/a na Merytorium.pl dnia 2003-11-08 21:29:27:

Witam!

W zasadzie nie mam pewności czy w dobrym dziale umieszczam mój post, ale mam nadzieje, że w odpowiednim.

Planuje stworzyć serwis sprzedający pewne pliki (oczywiście legalne i nic nie przyzwoitego) dokładnie prawo ich wykorzystania. W związku z czym mam kilka pytań.

1. Płatności mają być tylko kartą kredytową lub mtransfer
Jak taki zakup rozliczać, czy konieczne jest wysłanie faktury dla osoby/firmy która wykupi dany plik (lub abonament na kilka plików bo też będzie taka możliwość). Czy koniczne jest wysyłanie faktur do klientów z PL, a co z zagranicznymi (czy starczy invoces, czy jak to się pisze ;)) ? Czy też o konieczości wysłania faktury decyduje suma zakupu?

2. Po zapoznaniu się ze specyfikacją obsługi kart przez Polcard trochę byłem zdenerwowany brakiem wsprcia dla klientów zagranicznych.
W odpowiedzi dostałem informację, że wersja angielskojęzyczna strony transakcyjnej istnieje i spokojnie obsługują karty wydane na całym świecie ale... kwota musi być podana w PLN.

Co bardzo mnie zmartwiło ponieważ mysłałem o stałych cenach w Euro / USD typu 25 $ i spokój (dla klientów z Polski w wersji polskojęzycznej serwisu byłyby mniejsze ceny). a tak musze podawać np. 25 $ * = 100 PLN . cena przyblizona wg kursu NBP itp.

Czy takie podejście nie wystraszy zagranicznych klientów, chodzi mi o aspekt marketingowy. Głownie mi zależy na zagranicznych klientach więc
czy macie jakieś sprawdzone firmy realizujące płatności w EURO/USD, jak zprowizjami, rozliczeniami itp.

Pozdrawiam Adam. Czytaj na Forum Merytorium.pl