Jak zadać pytanie o maksymalną kwotę?

poniedziałek, 27 październik 03, 10:30

Problem dotyczy ankiety, w której pada pytanie o kwotę za produkt, którą jest w stanie zapłacić ankietowany. Odpowiedz wiąże się z metodologią Site Sell.

Tomek Chołast napisał/a na Merytorium.pl dnia 2003-10-27 17:43:49:

Jestem w trakcie konczenia ankieta, ktora pozwoli poznac mi moj rynek i jego oczekiwania. Mam problem z jednym pytaniem. Otoz chcialbym wiedziec ile przyszly uzytkownik jest w stanie wydac na karte magnetyczna(przyszly identyfikator w systemie) umozliwiajaca lokalizacje w miescie oraz korzystanie z zaawansowanych opcji systemu. Nie wiem czy zadac pytanie "ile bylbys w stanie zaplacic" i kilka checkbox'ow z przedzialami 1-10zł, 11-20zł itd (co jak mysle ebdzie malo wiarygodne, biokazdy zaznaczy najnizszy przedzial). Czy tez zapytac jak to zrobilem:

"Jaka maksymalną kwotę byłbyś w stanie przeznaczyć na indywidualny identyfikator w postaci karty magnetycznej umożliwiający dostęp do tego typu informacji?
Maksymalna kwota to:___zł"

pytanie to odnosi sie do:

"Czy chciałbyś :
móc sprawdzić w jakim klubie w danym momencie znajdują się Twoi znajomi?
0Tak
0Nie
Dlaczego:___

wiedzieć ile w danym klubie znajduje się kobiet, ile mężczyzn?
0Tak
0Nie
Dlaczego:___

wiedzieć jak dużo i w jakim klubie znajduje się osób odpowiadających Twojemu gustowi, które znajdowałbyś według kryteriów takich jak: wiek, wygląd, płeć, miejsce zamieszkania, zdjęcie itd.?
0Tak
0Nie
Dlaczego:___

aby znajomi lub też ludzie zainteresowani Twoją osobą mogli Cię odnaleźć?
0Tak
0Nie
Dlaczego:___
"

To nie jest ankieta przeznaczona, w takiej formie jakiej jest, dla ankieterow, a jedynie stelarz na ktorym sie opieram przenoszac ja na strone. Czytaj na Forum Merytorium.pl