Zastosowanie CSS w procesie budowania strony znacznie przyspiesza jej fukcjonowanie i zmiejsza jej „ciężar”. Dlaczego więc tyle osób stosuje jeszcze tabele?

Grzegorz Łobiński napisał/a na Merytorium.pl dnia 2003-10-27 11:56:59:

Po głośnej niedawno sprawie przebudowy strony startowej wp.pl wg standardu XHTML postanowiłem się bliżej zapoznać z technologią budowania stron z wykorzystaniem pozyconowania elementów w CSS.

Im bliżej poznaję ten mechanizm, tym bardziej zachodzę w głowę: dlaczego wcześniej tego nie używałem. Więcej, coraz spokoju nie daje mi pytanie: dlaczego tak niewielu (poza wp.pl) zdecydowało się na zrezygnowanie z tabel (<TABLE></TABLE>) i jednopikselowych gif'ów do projektowania leyout'u stron www. Ja póki co jestem oczarowany i na dzień dzisiejszy uznałem, że nie będę używał znacznika <TAble> już w żadnej nowej stronie - nie jest mi potrzebny. Uśmiech Wszystko co dawały mi tabele, mogę zrobić prościej, dokładniej i szybciej dzięki CSS. CSS daje mi pełne możliwości panowania nad "świtłem" i układem na stronie (czego niestety nigdy nie mogłem osiągnąć wykorzystując znacznik <TABLE>. Mało tego kod strony bez tabel jest wg moich obserwacji ok 50-60% lżejszy, nie mówiąc już, że uwolniony jest od zagnieżdzonych tabel, których konstruowanie zawsze spowalnia budowanie strony w oknie przeglądarki.

Pytanie na dziś brzmi: DLACZEGO wszyscy używają nadal TABLE, skoro jest lepsze, szybsze i wygodniejsze rozwiązanie???? Czytaj na Forum Merytorium.pl