adExit – czy to ma sens?

wtorek, 7 październik 03, 21:07

Czy system nieoczekiwanego otwierania użytkownikom stron ma sens? Jaki % z tych stron jest faktycznie oglądany, a ile jest z irytacją zamykanych, nie doczekawszy nawet pełnego załadowania?

J. Brodecki napisał/a na Merytorium.pl dnia 2003-10-06 22:06:07:

Witam serdecznie,

chciałbym poddać dyskusji następujący problem. Kilka dni temu po raz kolejny w trakcie odwiedzania strony zauważyłem, że mam na pasku inną stronę której z pewnością nie otwierałem.

Po analizie okazało się, że zadziałał mechanizm podobny to pop-up'u otwierający losowo wybraną strone. Po sprawdzeniu zlokalizowałem winowajce, jest nią serwis adExit. Serwis działa podobnie do innych portali zajmujących się wymianą bannerów, w tym jednym przypadku chodzi jednak o wyświetlanie wzajemne stron użytkowników serwisu.

Teraz moje pytanie. Co sądzicie o tego typu promocji? Jak są one odbierane? Faktycznie zwiększają oglądalność strony, ale czy przypadkiem w efekcie nie działają 'odstraszająco' na potecjalnych klientów?

Czy tego typu wymiana ma sens? Owszem moja strona otworzy się po wejściu na inną stronę działającą w tym systemie, ale również osoby odwiedzające moje strony są 'czestowane' stronami których nie chcieli oglądać.

Proszę o przedstawienie Waszych refleksji na ten temat. Czytaj na Forum Merytorium.pl