Nieudana kampania CNEB w sieci escar

piątek, 22 sierpień 03, 12:03

Ostra dyskusja na temat przyczyn niepowodzenia kampanii bannerowej cnebPoints w sieci eskar. Czy przyczyną był źle przygotowany banner, błędne założenia czy też fatalny target?

cebula napisał/a na Merytorium.pl dnia 2003-08-17 23:45:56:

[ Kontynuacja w±tku: - Admin]

666666; padding-left:5px;">Tzw. prawdziwe programy partnerskie, czyli te oprate o prowizję od sprzedaży, są zawsze bardziej opłacalne. Warunkiem jest to aby produkt był dobry i chodliwy.

Dowód: powiedzmy, że masz 5000 wolnych wysiwetleń. Masz 2 bannery, jeden promuje klikalny PP SISCO drugi abonament CNEB. Oba o skuteczności 2%. Zakładamy skuteczność oferty CNEB na poziomie 1% - to bezpieczne założenie.

SISCO daje Ci 10 PLN... i to koniec.

cnebPoints daje Ci 23,5 PLN za jednego zdobytego klienta, które co roku da 7,05 PLN jeśli cena abonamentu nie wzrośnie. Jeśli taki klient będzie kupował inne produkty objęte cnebPoints to te 23 PLN może się zwielokrotnić.

W najgorszym przypadku cnebPoints daje Ci 2,3 razy więcej a pracy jest dokładnie tyle samo.


Minelo troche czasu, a poniewaz przygotowywalem swoj program partnerski postanowilem zapoznac sie Piotrze z Twoim programem. Postanowilem tez sprawdzic te wyliczenia ktore przedstawiles. I z przykroscia z jednej (nie zarobilem) oraz z radoscia z drugiej strony(mialem racje), chcialbym sie podzielic wynikami.

Pisales, ze 5.000 odslon bannera o CTR 2%, czyli mniej wiecej 100 klikniec, wystarczy aby "Zwabic jednego klienta co CNEB. Wskaznika 2% nie udalo mi sie osiagnac, ale :

408.412 - liczba odslon bannera
1.107 - liczba klikniec w banner
0,27% - CTR

ILOSC AKTYWACJI: 0

Iile zarobilem na tym: 0
Ile bym zarobil z klikalnym PP: 110,7 zł

Wyniki mnie bardzo zaskoczyly, myslalemze na 1.000 unikalnych klikniec w banenr choc 1 gora 2 osoby wykupia abonament, jednak sie mylilem, Twoje wyliczenia takze bylybledne. Teoria to wspaniala rzecz, ale tak jak radzi Kiyosaki, nalezy uczycsie od tych, ktorzy maja doswiadczenie w tym co robia Uśmiech. Czytaj na Forum Merytorium.pl