Portalowy biznes część II. Czyli tajemnica portalu seek :)

środa, 13 sierpień 03, 12:38

Jak przy okazji tworzenia portalu z pasjonata - amatora stać się profesjonalistą? Uruchomienie własnego portalu to spore przedsięwzięcie. Co można zyskać, co stracić i jak dążyć do doskonałości...

Woody napisał/a na Merytorium.pl dnia 2003-08-13 13:16:02:

Witam,

Nazywam się Marcin Furgała w tej chwili mam 18 lat, jestem nowym użytkownikiem tego forum i korzystam z niego od około 24hUśmiech Jednak zdążyłem przeczytać kilka bardzo wartościowych tematów i dodatkowo zgłębić swoją wiedze.

Tak, to ja miałem tworzyć portal seek.pl hmm... pewnie zadajesz sobie teraz pytanie dlaczego ten portal nie wystartował? Otóż portal wystartował i istnieje do dzisiaj jednak po inną nazwą. Portal nazywa się Bazuka.pl dlaczego tak? Ponieważ taka nazwa wydała nam się bardziej oryginalna i łatwiejsza do zapamiętania oraz wymowy dla Polskich użytkowników.

Zacząłem pracować nad portalem rok temu, wtedy też spotkałem na forum contenera (forum programu komputerowego który był nadawany w stacji tele5) Michała Wierzbickiego, który zgodził się na współpracę ze mną, on tez napisał newsa którego wysłałem do WM Uśmiech Byłem oczywiście przeciwny wysłaniu tego newsa przed przynajmniej częsciowym przygotowaniu portalu jednak ugiełem się i wysłałem newsa (to był mój pierwszy błąd, po pewnym czasie zdałem sobie z tego sprawe jednak było już troszkę za późno Uśmiech).

Portal wystartował z miesięcznym opóźnieniem, byłem za jeszcze późniejszym startem portalu, ponieważ nie wszystko było jeszcze gotowe jednak po rozmowie z Michałem stwierdziłem że wystartujemy i tak się też stało (to był mój drugi błąd).

Następnym poważnym błędem było wystartowanie z większą ilością działów tematycznych (było i przy samym starcie około 15-20) które nie reprezentowały sobą praktycznie niczego.

Do dzisiejszego dnia portal istnieje i rozwija się, dzięki niemu zdobyłem bardzo duże doświadczenie oraz praktyczną wiedze dotyczącą prowadzenia i zarządzania ogromną grupą ludzi (co było jednym z moich najważniejszych celów).

Na dzień dzisiejszy portal nie jest rewelacyjny dlatego też planuje drastyczne zmiany. W trakcie tworzenia jest nowa grafika portalu którą zleciłem bardzo dobremu grafikowi (aby przekonać was do tego jak bardzo jest dobry, skieruje was na stronę http://webdesign.bazuka.pl) Mam też w planie usunięcie serwisów które nie są odwiedzane lub mają bardzo mało odwiedzin i zostawić tylko najlepsza działy (niech będzie kilka ale na prawdę dobrych i godnych uwagi). Mam zamiar do portalu przyjmować tylko najlepsze osoby, które potrafiły by wzbogacić atrakcyjność portalu.

Dodam też że oprócz czasu i pieniędzy na domenę (200 zł + VAT) nie straciłem nic, a zyskałem ogromną wiedze i doświadczenie. Czy warto było? Myślę żę bardzo.

Mam teraz do was pytanie co dodalibyście do bazuki, jakie działy usunęli lub zmodernizowali, co nowego portal może zaoferować swoim użytkownikom żeby byli zadowoleni i wracali do portalu jak najczęściej?

PS. Nie wiem czy wyżej umieszczony post ma jakiś sęs (pisanie nigdy mi nie wychodziło i nie lubię czytać tego co napisałem, może to mój błąd ale cóż? Taki już jestem Uśmiech Czytaj na Forum Merytorium.pl