phpAdsNew - zbyt wysokie CTR

poniedziałek, 7 lipiec 03, 18:11

Co jakiś czas (kilka, kilkanaście dni) cały system rejestruje zwiększoną ilość kliknięć w bannery. Niektóre bannery odnotowują wtedy CTR rzędu 50 i więcej procent, gdy średnia wynosi 2 %. Dlaczego?

Krzysztof Cieślak napisał/a na Merytorium.pl dnia 2003-07-07 16:11:12:

Mam problem z systemem do zarządzania wyświetlaniami bannerów phpAdsNew 2 RC2.
Pisałem już na forach Webhelp.pl i Webcity.pl, ale nikt widocznie nie potrafił odpowiedzieć.

Otóż co jakiś czas (kilka, kilkanaście dni) cały system rejestruje zwiększoną ilość kliknięć w bannery. Nie dotyczy to bynajmniej jednego bannera lub strefy, ale ogółu. Najlepiej to widać przeglądając . Niektóre bannery odnotowują wtedy CTR rzędu 50 i więcej procent, gdy średnia wynosi 2 %. Przeglądając widać jak w ciągu kilku godzin ilość kilknięć jest kilka razy większa niż normalnie.

Taki problem ma też mój kolega, którego phpAdsNew 2 ma skłonności do przekłamań. Może ktoś z was ma taki sam problem. Sprawdźcie też, czy duża skuteczność kampanii nie jest wynikiem takiego błędu.

Zauważyłem, że ilość wziętych z nieba kliknięć można sprawdzić w . Wtedy oprócz wyświetleń dokonanych w poszczególnych strefach dochodzi jako miejsce wyświetlania "Nieznane", w którym jest np. 200 kliknięć, ale ani jednej odsłony. Czytaj na Forum Merytorium.pl