Odsprzedaż i zakup legalnego oprogramowania na firme a VAT..

sobota, 14 czerwiec 03, 03:27

Paweł ‘zombiek’ Ząbek: „Czy kiedy kupuję oryginalny program prywatnie i np. rejestruję go na swoje nazwisko to czy mogę go wykorzystywać w firmie? Czy program taki musi być zarejestr

zombiek napisał/a na Merytorium.pl dnia 2003-06-14 1:27:43:

Mam tu takie dylematy związane z kwestią legalności oprogramowania używanego w firmie.

1. Czy kiedy kupuje oryginalny program prywatnie i np. rejestuję go na swoje nazwisko to czy mogę go wykorzystywać w firmie (np. zakładam spółkę cywilną następnie i użytkuję dalej taki program)? Czy program taki musi być zarejestrowany na firmę? Jak wygląda kwestia licencji np. programow Macromedii (Dreamweaver, Flash) lub np. Adobe Photoshop i podobne..

2. Co z fakturą VAT, czy kupując oprogramowanie np. graficzne lub do tworzenia stron www lub inne muszę mieć fakturę na zakup takiego oprogramowania na firme abym mógł z niego korzystać bez obaw że jest nielegalnie używane w firmie? Co się stanie gdy takiej faktury nie będę posiadał?

3. Jak wygląda kwestia odsprzedaży legalnego oprogramowania np. na Allegro? Czy w tym wypadku faktura VAT to też podstawa? Jeśli ktoś nie może mi wystawić faktury to czy jest sens kupować taki program?

A może lepiej się tym nie przejmować i zainstalować sobie cracka? Uśmiech))
Swoją drogą ciekaw jestem ilu webmasterów może się pochwalić tym, że używają legalnych programów do tworzenia stron... Uśmiech Wywalenie 3000 zl na Photoshopa lub z 2000 zl na programy Macromedii jest czymś niemożliwym dla zwykłego zjadacza chleba....

Z góry dzięki za odpowiedź
jeśli coś poknociłem to przepraszam ale już późna godzina... Uśmiech Czytaj na Forum Merytorium.pl