Sponsor nagrody w konkursie - czy i jak?

wtorek, 3 czerwiec 03, 14:53

Materiał na temat poszukiwania sponsora konkursu internetowego. Jeśli chcesz zorganizować podobne przedsięwzięcie i poszukujesz pomocy przy jego organizacji tu znajdziesz porady i pomysły.

internet napisał/a na Merytorium.pl dnia 2003-06-03 13:27:11:

Witam!

Uruchomiłem ostatnio konkurs dla webmasterów:


Pierwszą edycję konkursu chcę przeprowadzić własnymi środkami, żeby przetrzeć szlaki Uśmiech Na podstawie danych z dotychczasowego czasu trwania konkursu obliczyłem, że mniej więcej pieniądze za nagrody akurat się zwrócą, więc nie narzekam. Na następną edycję chciałbym jednak znaleźć jakiegoś sponsora nagród, żeby mogły być one atrakcyjniejsze.

Pomyślałem, że dobrze byłoby poprosić jakiś sklepik internetowy, o zasponsorowanie np. kamerki internetowej, czy czegoś w tym rodzaju - do kwoty dajmy na to 150 zł. Może jakiś mniej znany sklep, któremu może bardziej zależeć na rozreklamowaniu się Puszczenie oczka Czy myślicie, że to ma sens? Po przeprowadzeniu pierwszej edycji będę już mógł szacunkowo podać potencjalnym sponsorom konkretne liczby: email z linkiem do sponsora będzie rozesłany do wszystkich użytkowników mojego serwisu (ok. 5100), logo - odnośnik do strony sponsora na stronie WWW konkursu obejrzy około 7000 osób, do tego informacja o konkursie jest wklejona do treści tylu a tylu stron, itp. Pytaniem jest oczywiście, czy to dla zainteresowania sponsora wystarczy?

I drgie pytanie przy okazji, gdyby się już udało znaleźć takiego sponsora - jakiego rodzaju umowę z nim podpisać? Chyba raczej żaden sklep czy firma nie chciałaby oddać mi ot tak po prostu jakiegoś sprzętu i uwierzyć na słowo że "to na konkurs" Puszczenie oczka A ja też nie chciałbym na słowo uwierzyć jakiejś firmie że "tak tak, na pewno zasponsorujemy", rozkręcić konkurs, a potem płacić z własnej kieszeni za nagrodę, bo firma się rozmyśliła... Czytaj na Forum Merytorium.pl