Synchronizowanie bloga na Ekademii z blogiem Wordpress

niedziela, 5 grudzień 10, 11:05

Dodaliśmy nowe opcje do blogów na Ekademii, które umożliwiają półautomatyczne synchronizowanie ich z blogami postawionymi na silniku Wordpress.

Po pierwsze umożliwiliśmy definiowanie daty publikacji postu na blogu Ekademii za pomocą prostego selektora umieszczonego pod polem edycji treści:

Data publikacji

Dzięki temu możesz dodać do bloga Ekademii wpisy z Twojego bloga na Wordpress z taką samą datą publikacji.

Ważniejszą jednak zmianą jest możliwość definiowania: "URL postu na Wordpress":

URL postu na Wordpress

Jeśli zdefiniujesz adres analogicznego wpisu na blogu opartym o Wordpress, Ekademia zrobi 2 rzeczy:
 1. Każdy nowy komentarz do danego wpisu na blogu Ekademii zostanie przez Ekademię automatycznie dodany do Twojego bloga na Wordpress. Nie musisz więc śledzić 2 blogów.

 2. Ekademia kilka razy dziennie, przez 30 dni od daty publikacji bloga, będzie automatycznie sprawdzała RSS z komentarzami do tego wpisu na Twoim blogu Wordpress i będzie wszystkie nowe komentarze importowała pod wpis na Ekademii. (Oczywiście adresy e-mail użytkowników Ekademii nie są przekazywane.)
Po co taka możliwość? Po co publikować wpisy na blogu Ekademii, jeśli mamy blog na Wodpress? Z 3 powodów:
 1. Blogi na Ekademii mają funkcję "Autoodpowiedź na komentarz", którą można wykorzystać podczas akcji promocyjnych do aktywizowania czytelników.

 2. Cała Ekademia - w tym blogi - są objęte programem partnerskim cnebPoints.com. Jeśli partner cnebPoints skieruje ludzi na blog oparty o Wordpress, jego prowizje mogą przepaść.

  Jeśli jednak skieruje ludzi na blog na Ekademii kończąc link za pomocą tX (gdzie X to numer partnera) - jego numer zostanie zapamiętany w cookie Klienta i jeśli ten przejdzie do strony zakupowej na Ekademii z wpisu na blogu, partner otrzyma prowizję. Co ciekawe link na blogu NIE musi już zawierać żadnych parametrów, ponieważ cookie partnera zostało już zapisane.

 3. Powyższe rozwiązanie można jeszcze udoskonalić.

  Pomysłowy partner może utworzyć nowe konto na Ekademii pod daną akcję promocyjną i wprowadzić na blog tego nowego konta wybrane posty z bloga Wordpress sprzedawcy tworząc niejako kopię tego bloga, ale pod kontrolą Partnera.

  Dzięki takiemu rozwiązaniu partner może w ustawieniach tego nowego konta zdefiniować UID własnej listy adresowej na impleBOT, aby czytelnicy zapisywali się na jego listę z bloga i aby na pewno nie ominęła go prowizja.

  Partner może też opatrzyć wszystkie linki we wpisach swoim linkiem partnerskim, aby dodatkowo zabezpieczyć się przed utratą prowizji.

  Przykład: http://www.ekademia.pl/blog/producentpieniedzy
UWAGA: Opcja 3 wymaga porozumienia z autorem oryginalnych wpisów - jeśli autor zgłosi nam nieuprawnione kopiowanie wpisów z jego bloga na blog Ekademii, konto na które skopiowano wpisy może zostać zamknięte bez ostrzeżenia.

Z pewnością można wymyślić jeszcze inne zastosowania tej nowej funkcjonalności.

Komentarze (1)
Newsletter

Informator Szkoleniowy Ekademia.pl

Bądź na czasie z najnowszymi szkoleniami i kursami internetowymi...

Dołącz do 234 184 czytelników