Automatyczna synchronizacja Ekademii z impleBOT!

piątek, 26 luty 10, 21:13

Właśnie wdrożyliśmy 2 bardzo pożyteczne funkcje, które mogą znaczącą zmienić sposób korzystania z Ekademii przez trenerów i firmy szkoleniowe.

Obie funkcje służą do AUTOMATYCZNEJ synchronizacji Ekademii z Waszymi kontami impleBOT lub FreeBOT bez potrzeby potwierdzania subskrypcji przez Klientów.

Newsletter dla Klientów

Lista adresowa Klientów jest od kilku do kilkudziesięciu razy bardziej wartościowa niż lista subskrybentów, którzy niczego od Was nie kupili. Lista Klientów lepiej reaguje na mailingi i częściej kupuje.

Dlatego każdy rozsądny e-biznesmen powinien budować listę Klientów niezależnie od listy subskrybentów.

Nasza pierwsza nowa funkcjonalność dotyczy niedziałającej do tej pory opcji UID newslettera dla Klientów, którą wielu z Was zdefiniowało w swoim profilu.

Od dzisiaj, jeśli zdefiniujesz UID newslettera dla Klientów, każdy nowy Klient, który opłaci udział w Twoim kursie (kursy darmowe i kursy płatne z kuponem 0 zł nie są zaliczane), zostanie przez nas AUTOMATYCZNIE zapisany na Twoją listę Klientów w impleBOT. Nie będzie musiał tej subskrypcji potwierdzać, bo na dobrą sprawę potwierdził swoją tożsamość opłacając zamówienie.

Wyczyściliśmy UID list Klientów wprowadzone wcześniej przez Was, ponieważ ta funkcja nie działała, a nie chcemy nikomu nagle mieszać bez jego wiedzy na liście Klientów.

Aby zdefiniować UID newslettera dla Klientów przejdź do edycji Twoich danych rozliczeniowych z profilu lub bezpośrednio pod adresem: http://www.ekademia.pl/user/earnings.php?edit=1

UID newslettera dla Klientów

Newsletter dla Uczestników kursu / Kurs E-Mailowy

Jedną z popularniejszych form e-learningu są kursy e-mailowe. Do tej pory nie było jednak łatwo używać Ekademii do ich sprzedaży - konieczny był własny skrypt API, który odbierał powiadomienia od Ekademii i wpisywał Klientów na listę adresową.

Od dzisiaj jest to bajecznie proste i nie trzeba niczego programować ani korzystać ze skryptów. Wystarczy wpisać UID listy adresowej przeznaczonej dla danego kursu w ustawieniach zawartości kursu opisanych jako INNE:

Synchronizacja kursu na Ekademii z impleBOT

Każdy nowy użytkownik - niezależnie od tego czy kurs jest płatny czy nie - zostanie AUTOMATYCZNIE zapisany na wskazaną przez Ciebie listę adresową bez konieczności potwierdzania subskrypcji.

Zakończenie kursu lub wypisanie się z niego nie oznacza usunięcia użytkownika z listy adresowej... to zagadnienie musimy jeszcze przedyskutować z Wami i przemyśleć.

Na razie nawet jeśli sprzedawany/promowany kurs jest kursem e-mailowym, nadal wymagamy aby w treści kursu znajdowały się materiały obiecane w ofercie - nawet jeśli miałyby być ukryte.

Można więc po prostu utworzyć wewnątrz kursu dokumenty HTML z treści e-maili wysyłanych w kolejce autorespondera i je ukryć, jeśli nie chcemy, aby uczestnicy mieli do nich dostęp zbyt wcześnie.

Wymóg ten jednak nie będzie rygorystycznie stosowany wobec Firm szkoleniowych, które biorą na siebie całą odpowiedzialność za to, co sprzedają.
Komentarze
Newsletter

Informator Szkoleniowy Ekademia.pl

Bądź na czasie z najnowszymi szkoleniami i kursami internetowymi...

Dołącz do 234 278 czytelników