Cloud Computing in English

piątek, 13 listopad 09, 14:26

Firma Commoncraft opublikowała właśnie film "Cloud Computing in Plain English", opisujący zalety cloud computingu na przykładzie rozwijającej się firmy florystycznej.

W trzyminutowym pokazie omówiono podstawy "przetwarzania w chmurze", jakie ma ono zastosowanie w biznesie oraz wskazano dlaczego cloud computing jest prosty, skuteczny, bezpieczny i wydajny.

Clud computing jest modelem sprzedaży oprogramowania opartym na pobieraniu opłaty wyłącznie za używanie jego funkcjonalności. Jak podaje Wikipedia, "Funkcjonalność jest tu rozumiana jako usługa (dająca wartość dodaną użytkownikowi) oferowana przez dane oprogramowanie (oraz konieczną infrastrukturę). Oznacza to eliminację konieczności zakupu licencji czy konieczności instalowania i administracji oprogramowaniem. Konsument płaci za użytkowanie określonej usługi, np. za możliwość korzystania z arkusza kalkulacyjnego. Nie zakupuje sprzętu ani oprogramowania.

Cloud computing

Termin "cloud computing" związany jest z pojęciem wirtualizacji. Na przykładzie arkusza kalkulacyjnego, klient płaci za możliwość tworzenia arkuszy, nie jest natomiast świadomy gdzie oprogramowanie jest fizycznie zainstalowane, na jakim sprzęcie ani gdzie zapisywane są dane oraz jakie inne usługi są wykorzystywane by dostarczyć tę, którą jest zainteresowany.

Cloud oznacza wirtualną chmurę usług dostępnych dla klienta, w której ukryte są wszelkie szczegóły, których świadomość jest zbędna w korzystaniu z usługi. Idea cloud computing polega na działaniu wszystkich aplikacji w Internecie, niezbędne dla użytkownika są jedynie przeglądarka i szybkie łącze internetowe".

Prezentację można obejrzeć na stronie internetowej:
http://www.commoncraft.com/cloud-computing-video

Poprzedni

Następne

Ekranowa linijka...
Komentarze
Newsletter

Informator Szkoleniowy Ekademia.pl

Bądź na czasie z najnowszymi szkoleniami i kursami internetowymi...

Dołącz do 234 278 czytelników