Kilka ciekawych znalezisk :)

wtorek, 27 październik 09, 23:04

Naprawdę miło patrzeć jak nowe technologie telekomunikacyjne wspomagają nauczanie przez internet. Rynek obfituje w wiele platform umożliwiających komunikację audio / video, pozostawiając wybór użytkownikowi. Dzisiaj przedstawiamy kilka ciekawych znalezisk...

Vivicom Polska

Użytkownik otrzymuje za pośrednictwem e-maila zaproszenie na zebranie. Przy pierwszym logowaniu, po umieszczeniu zawiadomienia na stronie internetowej w ciągu kilku minut następuje automatyczna instalacja activeX umożliwiając poprawne i bezpieczne korzystanie z Vivicom V2C. Każde następne logowanie może odbyć się za pomocą zaproszenia mailowego lub po wejściu na stronę www.

Vivicom Polska

Do konferencji internetowej (maksymalna ilość użytkowników to 43 osoby) zalecany jest zestaw słuchawkowy i kamera internetowa USB.

Cena: od 182 zł (brutto).

Transmisje Online

W ofercie firmy znajdują się spotkania, konferencje i eventy online. "Spotkanie Online" to proste w obsłudze narzędzie umożliwiające spotykanie się i współpracę wielu osób na żywo przez Internet, "Konferencja Online" to usługa umożliwiająca publikowanie na żywo przez Internet takich wydarzeń jak konferencja prasowa czy publikacja wyników finansowych, natomiast "Event Online" można wykorzystać do transmisji wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych a także seminariów i konferencji.

Cena: b.d.

Dimdim

Dimdim to platforma pozwalająca użytkownikom na prowadzenie rozmów audio / video oraz współdzielenie tworzonych prezentacji. Oferuje usługi w wersji free oraz premium (płatne). Według zapewnień producenta platformy, praca z nią ma być prosta jak obsługa iPod'a, dlatego też "ogranicza się do jednego kliknięcia" Uśmiech

Cena: 25 USD/mc.

WiZiQ

Platforma edukacyjna stworzona przez nauczycieli, podzielona logicznie na dwie części: dla uczniów i wykładowców (dlatego też zawiera narzędzia zarówno dla jednej, jak i drugiej grupy).

WiZiQ

Wspiera nauczanie synchroniczne (live) i asynchroniczne, oferuje możliwość tworzenia testów online, wirtualnych klas, współdzielenie materiałów, a także internetowe rozmowy. Posiada tablicę do rysowania, system czatów oraz innych narzędzi niezwykle przydatnych w procesie kształcenia.

Cena: dostęp bezpłatny.
Komentarze (3)
Newsletter

Informator Szkoleniowy Ekademia.pl

Bądź na czasie z najnowszymi szkoleniami i kursami internetowymi...

Dołącz do 234 210 czytelników