Internet w całej gminie? Tak. W Gogolinie...

wtorek, 15 wrzesień 09, 10:28

Gmina Gogolin wkrótce będzie najbardziej internetową gminą w Polsce. Na terenie wszystkich 9 sołectw kończy się instalacja urządzeń do darmowego, bezprzewodowego dostępu do Internetu - powiedział burmistrz Gogolina, Joachim Wojtala "Instalowane są urządzenia tworzące hot-spoty (punkty bezprzewodowego darmowego dostępu do Internetu). Do końca października mieszkańcy całej gminy i nasi goście będą mogli surfować po sieci" - zapowiedział burmistrz.

Budowę sieci rozpoczęto w ubiegłym roku w samym Gogolinie, gdzie na siedmiu wysokich budynkach zainstalowano anteny przekaźnikowe. Potem do programu dołączyły sołectwa położone najbliżej miasta, ostatecznie rozszerzono go na wszystkie wsie w gminie.

"Zaczynaliśmy od pewnego rodzaju badania rynku - sprawdzenia jak ten system będzie funkcjonował. Okazało się, że jest lepiej niż myśleliśmy, i po takim początku zdecydowaliśmy, że cała gmina musi mieć możliwość bezpłatnego korzystania z Internetu" - zaznaczył Wojtala. Koszt instalacji całego systemu wraz z konserwacją anten to 125 tys. zł.

Projekt zakłada nie tylko darmowy dostęp do sieci, w jego ramach każde sołectwo będzie miało swoją domenę i prowadziło stronę internetową. Ogłoszony został również konkurs na najlepszą stronę www w ramach programu odnowy wsi.

"To bardzo ważne również dla naszych mieszkańców, którzy w chwili obecnej przebywają za granicą, żeby mieli ciągły kontakt i jak najwięcej informacji o swojej ziemi" - podkreślił burmistrz.

(Źródło: Serwis PAP - Nauka w Polsce)

Nam bardzo podoba się taka inicjatywa. A co Wy powiedzielibyście, gdyby i w Waszej gminie internet pojawił się za darmo? Czekamy na opinie i komentarze.

Komentarze (2)
Newsletter

Informator Szkoleniowy Ekademia.pl

Bądź na czasie z najnowszymi szkoleniami i kursami internetowymi...

Dołącz do 234 209 czytelników