Znajomi - Nieznajomi.

wtorek, 2 czerwiec 09, 12:59

Kurs "Znajomi - Nieznajomi" jest kolejną propozycją edukacyjną dla młodych internautów przygotowaną przez Fundację Dzieci Niczyje we współpracy z Fundacją Orange. Na e-learningowej platformie kampanii udostępniono do tej pory dwa kursy dla uczniów szkół podstawowych oparte na fabule serwisu Sieciaki.pl. Skorzystało z nich dotychczas ponad 50 tysięcy dzieci.

Kurs adresowany jest do gimnazjalistów. Dzięki niemu uczniowie poznają zasady bezpiecznego poruszania się po Internecie. Gimnazjaliści podczas kursu "Znajomi - Nieznajomi", wcielają się w rolę administratora portalu społecznościowego i rozwiązują problemy jego użytkowników. W rolę użytkowników serwisu wcieliły się dzieci z jednego z krakowskich teatrów dziecięcych.

Nowa propozycja edukacyjna kampanii Dziecko w Sieci jest reakcją na rosnącą popularność serwisów społecznościowych, które - jak pokazuje rzeczywistość - są olbrzymim źródłem informacji na temat wszystkich użytkowników.

Kurs "Znajomi - Nieznajomi" jest już kolejną propozycją edukacyjną dla młodych internautów przygotowaną przez Fundację Dzieci Niczyje we współpracy z Fundacją Orange. Na platformie e-learning kampanii udostępniono do tej pory dwa kursy dla uczniów szkół podstawowych oparte na fabule serwisu Sieciaki.pl. Skorzystało z nich dotychczas ponad 50 tysięcy dzieci.

Źródło: Fundacja "Dzieci Niczyje"
Komentarze
Newsletter

Informator Szkoleniowy Ekademia.pl

Bądź na czasie z najnowszymi szkoleniami i kursami internetowymi...

Dołącz do 234 282 czytelników