Jak dodawać zdjęcia i inne pliki na własnym blogu

środa, 18 czerwiec 08, 00:30

Blogi na Ekademii pozwalają wgrywać na serwer Ekademii pliki graficzne, pliki zip (i je rozpakowywać) i inne pliki (np. PDF).

Aby to zrobić należy podczas edycji / dodawania postu kliknąć na ikonkę "Wstaw zdjęcie" Wstaw obrazek. Pojawi się menadżer prywatnych plików:

Menadżer plików - Kliknij aby powiększyć

W menadżerze możemy:
  1. Tworzyć nowe katalogi. Wystarczy wpisać nazwę katalogu w polu obok przycisku Utwórz folder i kliknąć ten przyciski. Folder zostanie utworzony w katalogu, w którym aktualnie się znajdujemy - możemy więc stworzyć dowolnie skomplikowaną strukturę katalogów.

  2. Aby wgrać nowy plik, należy kliknąć Przeglądaj..., wybrać plik z dysku i kliknąć Prześlij.

  3. Po zaznaczeniu jednego lub wielu checkboxów (Checkbox) obok plików lub katalogów, możemy je klikając odpowiednie przyciski Usunąć, Przenieść do innego katalogu, Skompresować do pliku ZIP lub Zmienić nazwę.
Jeśli na liście plików klikniemy na plik graficzny, jego adres pojawi się od razu u góry w polu adresu wstawianego pliku a podgląd z prawej strony - wystarczy potem kliknąć OK, aby grafika pojawiła się w naszym poście.

Jeśli na liście plików klikniemy plik nie będący grafiką, pojawi się ostrzeżenie, że nie jest to plik graficzny i zamiast podglądu pojawi się link do tego pliku.

Nie ma limitu wgrywanych plików. Jest limit wielkości jednego pliku wynoszący 2MB.
Komentarze (3)
Newsletter

Informator Szkoleniowy Ekademia.pl

Bądź na czasie z najnowszymi szkoleniami i kursami internetowymi...

Dołącz do 234 181 czytelników