Zarabiaj na blogu z pomocą Ekademii

poniedziałek, 16 czerwiec 08, 22:25

Piotr Majewski napisał w poście Jak zarabiać kokosy w programach partnerskich?, że najlepszym dzisiaj sposobem na zarabianie w programach partnerskich jest połączenie 3 narzędzi:
  1. bloga
  2. systemu automatycznie zamieniającego słowa kluczowe na blogu w linki partnerskie do odpowiednich produktów
  3. systemu do obsługi listy adresowej
Ekademia.pl zapewnia Ci za darmo pierwsza 2 punkty oraz automatyczną integrację z systemem impleBOT.pl lub darmowym FreeBot.pl.

1. Zarejestruj się na Ekademii, a otrzymasz bloga

Każdy użytkownik Ekademii ma od razu, za darmo na zawsze swojego bloga. Jego adres to www.ekademia.pl/blog/Twoja_Nazwa_Uzytkownika

Aby dodać nowy wpis na blogu, wystarczy otworzyć adres www.ekademia.pl/blog/dodaj albo kliknąć link Dodaj nowy wpis na dowolnym blogu dostępnym na Ekademii - zawsze wpisy dodajesz do bloga przypisanego do konta, na które się zalogujesz.

Każdy blog ma od razu, automatycznie generowany kanał RSS.

Kanał rss na blogu

Każdy użytkownik ma też swoja stronę Profil będącą typową dla blogów stroną o nas.

Profil użytkownika na blogu

2. Włącz automatyczny system linkowania słów kluczowych do szkoleń i kursów na Ekademii

Rejestrując nowe konto na Ekademii masz możliwość od razu zarejestrować się w programie partnerskim cnebPoints.com. Jeśli tego nie zrobiłeś/aś, możesz nadal zrobić to jednym kliknięciem ze strony Twojego profilu dostępnego pod adresem www.ekademia.pl/profil/Twoja_Nazwa_Użytkownika.

Po zarejestrowaniu się w cnebPoints.com za pośrednictwem Ekademii, na swojej stronie profilu zobaczysz (oczywiście tylko Ty, po zalogowaniu się) swój numer partnerski:

Informacje o cnebPoints w profilu na Ekademii

Następnie musisz uruchomić system automatycznego generowania linków partnerskich na Twoim blogu. W tym celu musisz wejść na swojego bloga i kliknąć "Preferencje bloga" w menu z prawej strony:

Blok ustawień bloga

A następnie włączyć "Reklamy kontekstowe":

Reklamy kontekstowe na blogu

i to wszystko. Nasz system automatycznie zamieni słowa kluczowe na linki partnerskie oczywiście zachowując takie proporcie linków do tekstu, aby nie razić użytkowników.

Poniżej widać, jak słowo "strategia" zostało zamienione na link partnerski www.ekademia.pl/kurs/KCNEB-DVD?t=1. Fraza "lista adresowa" została zamieniona na link przez autora postu.

Reklama kontekstowa na blogu

System ten jest systemem podrzędnym w stosunku do linków, które umieszczasz samodzielnie w tekście. Innymi słowy system ten nigdy nie zamieni linku, którego sam utworzyłeś. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, abyś dodawał do tekstu linki do innych programów partnerskich.

3. Buduj listę adresową na blogu - automatycznie

Ekademia.pl bardzo ładnie integruje się z najpopularniejszym w Polsce systemem darmowych autoresponderów (budowanie listy) FreeBot.pl oraz systemem mailingowym (budowanie listy i wysyłanie mailingów) impleBOT.pl.

Robi się to w dokładnie taki sam sposób, opisany tutaj: Synchronizacja Twojego profilu z impleBOTem


Komentarze (36)
Newsletter

Informator Szkoleniowy Ekademia.pl

Bądź na czasie z najnowszymi szkoleniami i kursami internetowymi...

Dołącz do 234 257 czytelników