Apple skopiowało polski startup ;-)

piątek, 20 styczeń 12, 16:40

Wczoraj Apple ogłosiło start nowej wersji iTunes U... które jest kopią pomysłu rozwijanego w Polsce od 2007 roku - Ekademia.pl

http://www.apple.com/education/itunes-u/
http://www.apple.com/education/itunes-u/
źródło: http://www.apple.com/education/itunes-u/

Slogan promujący iTunes U mówi - "Wszystko, czego potrzebujesz, aby tworzyć i dzielić się kompletnymi kursami - wszystko w jednym miejscu" - to dokładnie ta sama idea, która przyświeca od 2007 r. Piotrowi Majewskiego, który stworzył Ekademię.

iTunes U daje możliwość tworzenia kursów zawierających video, audio, treści do czytania, treści i pliki do pobierania, fora dyskusyjne, słownik i zadania... dokładnie taki sam zestaw, jak w Ekademii - tylko nieco okrojony.

Ekademia ponadto pozwala prowadzić spotkania na żywo, tworzyć bardzo rozbudowane quizy i nie ogranicza się do darmowych kursów z uczelni wyższych i szkół. W Ekademii kursy może tworzyć każda firma i instytucja i może za nie pobierać też opłaty.

"Nie posądzam Apple o plagiat. Wolę myśleć, że genialne umysły wpadają na te same pomysły... chociaż niektóre znacznie szybciej Puszczenie oczka" Piotr Majewski

Zadajemy sobie w Ekademii pytanie:

Skoro Apple przekonało jedne z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie do udostępniania swoich kursów poprzez jedną platformę, jaką jest iPad, czy w Polsce znajdą się na tyle przyszłościowo myślące uczelnie, żeby udostępnić swoje wykłady na platformie identycznej, scentralizowanej, ale nie wymagającej od studentów kupowania konkretnego sprzętu?

Ekademia działa na dowolnym komputerze.

"Apple potwierdziło, w jakim kierunku powinna iść edukacja. Cieszę się, że wiedziałem to przed innymi."

Komentarze (11)
Newsletter

Informator Szkoleniowy Ekademia.pl

Bądź na czasie z najnowszymi szkoleniami i kursami internetowymi...

Dołącz do 234 184 czytelników