Nowy design wnętrza produktu

poniedziałek, 6 marzec 17, 22:25

Ładniejszy, czystszy i dostosowany nawet do bardzo dużych produktów

Poprawiliśmy masę szczegółów, aby wnętrze produktów wyglądało lepiej, schludniej i przejrzyściej. Oto najważniejsze zmiany:

Skondensowany wstęp

Każdy produkt ma wstępną sekcję. Zwykle znajduje się tu przywitanie od autora, podziękowanie i informacja, jak korzystać z produktu.

Pierwszą zmianą dotyczącą wszystkich sekcji jest usunięcie ramki otaczającej treść wstępu - dzięki temu, jeśli autor nic tam nie wpisz, uczestnicy zobaczą po prostu listę zasobów.

Zniknęły też zakładki z czatem, plikami do pobrania i danymi kontaktowymi. Zastąpiliśmy je jednolitą nawigacją dla całego produktu - czyli rozwijanymi belkami. Wszystko od razu widać.

Wyszukiwarka treści na forum trafiła na belkę forum aktualności, aby zaoszczędzić miejsce.

Czat, Forum aktualności i Pliki do pobrania mogą zostać ukryte przez autora, tak samo jak każdy inny zasób. Na poniższym przykładzie belka z Czatem jest szara - informuje to twórcę produktu, że jest ukryta - a uczestnik jej w ogóle nie zobaczy.
Wstęp - sekcja 0

Nowoczesny design sekcji 

Sekcje mogą mieć zdefiniowane, indywidualne tło i wygląda to obłędnie. System domyślnie nakłada ciemny film na tło, aby białe litety były dobrze czytelne niezależnie od tego, jakie tło zostanie wybrane.

Poniżej przykład sekcja z tytułem, tłem i opisem. Zamiast opisu można po prostu umieścić "entery" (puste linie), jeśli chcemy pokazać obrazek.
Sekcja z tłem
Na powyższym zrzucie widać też nowy sposób oznaczania nieprzeczytanych postów - ikonka forum zamienia się w trudną do przeoczenia pomarańczową ikonę z liczbą nieprzeczytanych postów. Schludne i przejrzyste.

Sekcje bez tytułu

Zauważyliśmy, że nie wszyscy definiują tytuły sekcji. Od teraz tego typu sekcje idealnie nadają się do przekazania ładniej zaprojektowanej informacji.

Poniżej widzimy koniec jednej sekcji, sekcję zawierającą ofertę przedłużenia dostępu do kursu - bez tematu i bez żadnych zasobó - i kolejną sekcję z Bonusami:

Sekcja bez tematu

Zwinięte sekcje

Niektóre produktu są naprawdę duże. W sekcji może znajdować się nawet kilkadziesiąt zasobów, a tego typu sekcji może być wiele. Tego typu kurs długo się ładował i był sporym wyzwaniem dla niektórych telefonów.

Wcześniej próbowaliśmy stosować różne rozwiązanie - np. tzw. accordion (akordeon). W ten sposób działają zasoby - wszystkie są zwinięte i możesz w danym momencie rozwinąć tylko jeden. Jest to wygodne rozwiązanie w przypadku zasobów, ale nie w przypadku sekcji.

Dlatego wybraliśmy inne rozwiązanie. 
  1. Wszystkie sekcje zawierające powyżej 5 zasobów są domyślnie zwinięte. Mniejszych nie ma sensu zwijać.
  2. Nie są jednak po prostu ukryte - wogólnie nie ładujemy tych danych. 
  3. Dane są ładowane dopiero po rozwinięciu sekcji i analogicznie usuwane z kodu po jej zwinięciu.
  4. Można rozwinąć na raz dowolną ilość sekcji.
Takie rozwiązanie nie tylko ułatwia przeglądanie produktu - ułatwia niesamowicie zarządzanie bardzo dużą ilością zasosób - przesunięcie zasobu kilka sekcji wyżej w przypadku, gdy sekcje mają po kilkadziesiąt zasobów nie jest już problemem.
Zwinięta sekcja

Skondensowany edytor notatek

Pod każdym zasobem i na samym dole produktu znajduje się edytor prywatnych notatek (nie widać ich tylko w trybie edycji). Notatki te zostają zapisane na koncie uczestnika - nawet, gdy skończy mu się dostęp. Cieszy nas, że tak dużo osób ich używa. Dlatego design edytora również został poprawiony:

Edytor notatek
Całośc zajmuje znacznie mniej miejsca, mimo iż wielkość edytora pozostała bez zmian - 3 kreski na jego spodzie pozwalają go dowolnie powiększyć.

Zniknął przycisk do zapisu na dole, ale za to ten na górze zajmuje całą szerokość edytora. Po jego pliknięciu pojawia się informacja, kiedy ostatnio zapisano notatki. Myślimy, że jeszcze więcej osób będzie korzystało z tej bardzo przydatnej opcji.

Zintegrowany panel edycyjny

To rozwiązanie zobacza tylko twórcy produktów i trenerzy. 

Wszystkie funkcje dotyczące edycji produktu zostały zintegrowane w jednym panelu, który ma odróżniające go tło i znajduje się na samym górze strony. Jest to znacznie bardziej przejrzyste rozwiązanie i ułatwia zrozumienie, jak produkt będą widzieli uczestnicy - nawet bez klikania w opcję "Przełącz się na widok użytkownika"

Dodatkowo liczymy, że więcej twórców zauważy niesamowitą liczbę opcji, jaka jest dostępna na naszej platformie. Szczególnie zachęcamy, aby zajrzeć do Raportów.

Panel edycyjny
A żeby było jeszcze bardziej przejrzyście - strzałki pod panelem pozwalają go zwinąć, gdy nie jest potrzebny:

Zwinięty panel edycyjny

Nowe przyciski dodawania zasobów i aktywności

Jeszcze w kilku miejscach postaraliśmy się, aby tryb edycji mimo dostępnych opcji jak najmniej zmieniał wygląd ostatecznego produktu. Dzięki temu tworząc nie będziesz musiał ciągle przełączać się między trybem edycji a widokiem uczestnika. 

Kolejną taką zmianą są subtelne, ale widoczne przyciski pozwalające dodać nową zawartość lub aktywność do sekcji. Nie ma wątpliwości, co jest treścią produktu, a co przyciskami edycyjnymi.

Dodaj zasoby
Komentarze
Newsletter

Informator Szkoleniowy Ekademia.pl

Bądź na czasie z najnowszymi szkoleniami i kursami internetowymi...

Dołącz do 234 209 czytelników