Na pewno każdy choć kilka razy w życiu padł ofiarą swojego zapominalstwa, lenistwa, czegokolwiek, co spowodowało, że nie przemyślał sprawy jedzenia…

Na pewno każdy choć kilka razy w życiu padł ofiarą swojego zapominalstwa, lenistwa, czegokolwiek, co spowodowało, że nie przemyślał sprawy jedzenia poza domem i nie przygotował się odpowiednio na atak głodu. Wiele osób się tym nie przejmuje i po prostu kupuje co popadnie (słodycze, fast-foody...), ale co mają zrobić ci, którzy zwracają uwagę na to, co jedzą? W tym poście nie będę się skupiać na żadnej konkretnej diecie (osoby, które na jakiejś są, muszą przemyśleć sprawę same, w oparciu o dozwolone i zabronione produkty), a po prostu na ogólnie przyjętych zasadach zdrowego odżywiania. Pokażę Wam, na podstawie własnych doświadczeń, jak najlepiej postąpić w awaryjnej, głodowej sytuacji ;))

W zależności od miejsca, w którym możecie się zaopatrzyć w jedzenie, a także od pory dnia, istnieją różne opcje... Zobaczcie Uśmiech

Sklep spożywczy

Daje nam duży wybór produktów dobrych na przekąskę/drugie śniadanie/podwieczorek. Tu można kupić:

  • owoce (np. jabłka, gruszki, banany, mandarynki)

  • warzywa (dobre na wynos są np. mini-marchewki przygotowane bezpośrednio do spożycia)

  • gęste, niesłodzone soki owocowe i warzywne

  • jogurty, kefiry, maślanki (wybieraj naturalne)

  • orzechy, suszone owoce

  • pełnoziarniste bułki

Typowy fast-food

W desperacji (!) weź sałatkę bez sosu, ewentualnie z grillowanym kurczakiem. Panierowany, smażony na głębokim tłuszczu - odpada.

Bary, restauracje itp.

Wychodzę z założenia, że lepszym wyborem są dania naśladujące domowe, niż kupna pizza, gyros z frytkami itp. Zwracaj uwagę na sposób przyrządzenia potrawy - czy jest smażona, pieczona, gotowana, grillowana... To ma duże znaczenie! Im mniej tłuszczu użyto do obróbki, tym lepiej. Jako dodatek, wybieraj ryż albo ziemniaki z wody oraz dużo świeżych warzyw.

Teraz uwagi na koniec ;) Oczywiście, jeden wyskok nie zrujnuje zdrowej diety, raz na jakiś czas nawet warto trochę zaszaleć, żeby nie zwariować i trochę podkręcić metabolizm. Ale nie zawsze jest na to dobry moment i każdy powinien oceniać to według własnych odczuć. Najlepszym wyjściem jest przygotowywanie w domu odpowiedniej ilości zdrowych posiłków, takich jak kanapki, sałatki, itp. i noszenie ich ze sobą do pracy, szkoły, na uczelnię. Tylko wtedy mamy pełną kontrolę nad tym, co jemy.


Kontakt:
Pełna nazwa:Patrycja Wojciechowska
Lokalizacja:Warszawa, Poland
Strona WWW:https://doktorfit.edu.pl/