Jak Skutecznie Zaplanować

Niezależność Finansową?


„Plan jest niczym, planowanie jest wszystkim”, Dwight EisenhowerRozpoczynanie dowolnego działania w tym dochodzenia do niezależności finansowej bez jakiegokolwiek planu jest równie mało skuteczne jak samo planowanie nie zakończone realizacją.


Jeżeli nie będziesz miał spisanego planu działania, będziesz jedynie tracił czas i energię na realizację dużej ilości pilnych działań. Na ważne i istotne dla siebie nie będziesz już miał czasu. Z drugiej jednak strony także jedynie ciągłe planowanie i zbieranie danych nie zakończone działaniem spowoduje, że będziesz dreptał w miejscu.


Najefektywniejszym rozwiązaniem jest więc spisanie własnego planu i dostosowywanie go do zmieniającej się sytuacji. Dzięki temu Twoje cele pozostaną niezmienne, a zmieniać będziesz jedynie sposoby ich realizacji.


A czy Ty z wyprzedzeniem obmyślasz własne cele?


  • Czy chcesz podróżować?
  • Czy interesuje Cię realizacja własnych pasji lub interesującego hobby?
  • Czy chcesz uczyć się nowych rzeczy?
  • Czy pragniesz wykształcić dzieci?
  • Czy planujesz pomóc rodzicom?
  • Czy chciałbyś zgromadzić duży majątek?
  • Czy marzysz o wysokim poziomie życia na emeryturze?
  • Czy zamierzasz osiągnąć niezależność finansową?


Jeżeli interesuje Cię jeden lub kilka z powyższych celów, zastanów się kiedy zamierzasz zacząć jego realizację i ile czasu Ci to zajmie: 5, 10, 15 lat?

Dla wielu ludzi docelowym życiowym marzeniem jest emerytura na jakieś rajskiej, tropikalnej wyspie, gdzie nic nie trzeba robić, oprócz leżenia w hamaku, popijania drinków z parasolką i leniuchowania.

Całkiem jak w nieprawdziwych reklamach OFE.


Coś takiego trudno nazwać celem, to po prostu przyjemne marzenie, o którym Twój umysł nie musi pamiętać i się nim zajmować. Nie stanowi to obciążenia dla Twojego umysłu, więc specjalnie się na nim nie skupiasz. I tak mija rok za rokiem, a Ty nie zbliżasz się nawet o cal do realizacji Twojego marzenia.


Może więc nadszedł czas abyś zaczął planować realizację własnych celów?

W moim kursie poznasz kilka bardzo przydatnych narzędzi ułatwiających sprecyzowanie Twoich celów, spisanie ich w postaci planu działania a następnie rozpoczęcie ich realizacji. Narzędzia te pozwolą Ci zaplanować działania na najbliższe 10 lat w oparciu o Twoje własne potrzeby, wartości i priorytety, czyli o to co jest naprawdę ważne dla Ciebie.


Zapraszam Cię do zrobienia pierwszego kroku na drodze do realizacji swoich planów, zamierzeń i marzeń.

Sławek Śniegocki