Kim jestem?


Wiesław Zajiczek Nazywam się Wiesław Zajiczek, jestem doktorem fizyki, absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pasjonuję się m.in. astrofizyką, rynkami finansowymi, oraz metodami szybkiej nauki z wykorzystaniem map myśli.

Od wielu lat pomagam w przygotowaniach do kolokwiów i egzaminów studentom, także tym, których system edukacji chciałby skreślić. Jestem zdania, że matematykę i fizykę może opanować każdy na wybranym poziomie, jeśli tylko użyje odpowiednich narzędzi.


Skąd się biorą problemy na studiach?

Z wieloletniego doświadczenia w udzielaniu korepetycji widzę, że najczęstszym problemem studentów na 1 roku nie jest to, że nie przykładali się do nauki fizyki w szkole.

Problem w tym, że szkolny program fizyki został okrojony tak, że teraz wykładowca na uczelni musiałby najpierw poświęcić 2 lata na przerobienie tego, czego w dawnych czasach sam uczył się w liceum i dopiero rozpoczynać materiał ze studiów.

Oczywiście mało kto ma na to czas, dlatego jesteś zdany na siebie. Na szczęście niekoniecznie musisz korzystać z drogich korepetycji, możesz znaczenie taniej wykupić kurs internetowy, który możesz sobie odtwarzać w dowolnym momencie.


Czym są mapy myśli?

Jeśli uważasz, że Twoja wiedza z fizyki jest ulotna jak bańki mydlane, a chciałbyś pamiętać na dłużej. Jeśli myślisz, że zapamiętywanie wzorów to sztuka magiczna, bo to przecież ,,krzaki''. Uczysz się, ale ciężko Ci połączyć wiedzę w całość, uporządkować ją? Mam dla Ciebie dobrą wiadomość - dzięki zastosowaniu kolorowych map myśli - te problemy szybko znikną.

Mapa myśli - Prawo Ampere'a

Mapy myśli pozwalają wiedzę z kilku wykładów zawrzeć na jednej kartce formatu A3! Dzięki temu uczysz się szybciej i skupiasz się na najważniejszych elementach. Pamiętaj - to nie żaden eksperyment - mapy myśli przetestowałem na setkach studentów podczas tradycyjnych korepetycji, dopracowując je tak, by zawierały kluczowe elementy do zdania kolokwiów i egzaminów. Obejrzyj darmowy fragment jednej z powtórek, którą przygotowałem dla moich studentów:W kursie podstaw kinematyki oprócz omówienia teorii prostymi słowami znajdziesz przykładowe obliczenia i rozwiązania zadań, które pomogą Ci szybko opanować materiał.

PODSTAWY KINEMATYKI DLA STUDENTÓW - Kurs z mapą myśli do szybkiej nauki

Podstawy kinematyki dla studentówPodstawy kinematyki to multimedialny kurs składający się z 4 nagrań video trwających łącznie 52 minuty, w których tłumaczę prostymi słowami najważniejsze pojęcia, jakie będą Ci potrzebne do rozwiązywania zadań, zdania kolokwium czy egzaminu. Teoria ilustrowana jest przykładami obliczeń ułatwiającymi zrozumienie. Nagrania możesz odtwarzać bezpośrednio ze strony Ekademia przez 90 dni od dnia zakupu. Przez ten czas możesz je też ściągnąć i zapisać na twardym dysku, wtedy korzystasz z nich, jak długo chcesz.

Dodatkowo jako bonus dostajesz plik *.pdf z mapą myśli do pobrania. Możesz ją w dowolnym momencie otworzyć na komputerze, tablecie czy telefonie i skutecznie powtórzyć najważniejsze elementy z kursu. Plik *.pdf ma wysoką rozdzielczość, także możesz wydrukować sobie mapę myśli do powtórek nawet w formacie A3.

Do zrozumienia kursu wystarczy z matematyki podstawowa znajomość wektorów i prostych pochodnych funkcji jednej zmiennej. A z fizyki - nawet jeśli zapomniałeś już prawie cały materiał liceum - nie martw się, kurs będzie zrozumiały.


Z czego składa się kurs PODSTAWY KINEMATYKI?

Część 1: Układ odniesienia i wektor położenia:

 • Jaka jest różnica pomiędzy układem odniesienia i układem współrzędnych
 • Co to jest tor ciała i wektor położenia
 • Jak wyznaczyć wektor przemieszczenia
 • Jak wyznaczyć współrzędne wektora
 • Przykładowe obliczenia - jak znaleźć wektor przemieszczenia i wektor położenia względnego w praktyce

Część 2: Prędkość i przyspieszenie

 • Co to jest prędkość i jaka jest jej najważniejsza własność
 • Co to jest przyspieszenie i jak go rozłożyć na przyspieszenie styczne i normalne do toru. O czym intuicyjnie mówią nam wielkości tych składowych
 • Najczęściej pojawiający się na studiach typ zadania z kinematyki na przykładzie: Jak mając dany wektor położenia znaleźć prędkość, prędkość chwilową i szybkość oraz przyspieszenie i jego składowe - zobaczysz to krok po kroku

Część 3: Ruch względny

Jest to zagadnienie, z którym studenci mają zwykle największy problem. Dzięki mapie myśli i przykładowemu rozwiązaniu zadania szybko się w tym połapiesz.

 • Jak przechodzić z układu związanego z Ziemią do układu ,,ruchomego''
 • Jak przechodzić z układu ,,ruchomego'' do układu Ziemi
 • Przykładowe zadanie z deszczem opadającym po szybie jadącego pociągu

Część 4: Materiał dodatkowy

 • Czym jest droga i jak ją wyznaczyć
 • Jak znaleźć wektor położenia, gdy dany jest wektor prędkości i co na to policjanci z drogówki
 • Co to jest promień krzywizny i do czego się przydaje

Jak myślisz...?

Ile musiałbyś zapłacić za tradycyjne korepetycje, na których poznałbyś podobny zakres materiału? U mnie koszt korepetycji wynosi 70 zł za zegarową godzinę, pewnie znajdziesz kogoś, kto wytłumaczyłby Ci to nieco taniej ale bez map myśli - a więc mniej skuteczniej. Tymczasem oferuję Ci tę samą wiedzę w atrakcyjnej formie za jedyne 17 złotych!

Spytasz zapewne, dlaczego sprzedaję wartościowy kurs tak tanio, skoro bardziej by mi się opłacało, gdybyś przyszedł na tradycyjne korepetycje? Odpowiedź jest prosta. Co roku przychodzą do mnie studenci pierwszego roku praktycznie z tymi samymi problemami z kinematyki. Skoro te problemy nie są winą studentów, a ja wypracowałem skuteczny system przekazywania wiedzy, to wolę dzięki niższej cenie kursu internetowego dotrzeć i pomóc większej ilości osób, a na korepetycjach stacjonarnych rozwiązywać bardziej nietypowe zadania - wtedy praca jest dla mnie jeszcze ciekawsza.

Dla Ciebie jest to wygodne, bo możesz oglądać kurs kiedy chcesz i gdzie chcesz.

Jako dodatkowy bonus wraz z kursem otrzymasz linka do ćwiczenia ,,Puzzle'', w którym odtwarzasz mapę myśli z kursu, przenosząc gałęzie. Pozwoli Ci to zapamiętać na bardzo wysokim poziomie materiał z kursu na jak długo tylko będziesz chciał.


Zasady zakupu i dodatkowe informacje

 1. Wpłacasz pieniądze.
 2. Natychmiast po zaksięgowaniu płatności otrzymujesz dostęp do kursu na 90 dni.
 3. Jeśli chcesz ściągnąć kurs na swój komputer, będziesz potrzebował ok. 250 MB wolnego miejsca na dysku i dowolny odtwarzacz plików mp4 (większość darmowych odtwarzaczy nie będzie miała problemu z odtwarzaniem tych nagrań).
 4. Po ściągnięciu plików z kursem dostęp do Internetu nie jest konieczny do korzystania z kursu.

Dzisiaj tylko 17.00 PLN

Składam zamówienie

Gwarancja satysfakcji

Gwarancja satysfakcji albo zwrot pieniędzyKupując kurs kinematyki, nic nie ryzykujesz. Jestem tak pewny skuteczności map myśli z fizyki, że udzielam Ci 30-dniowej gwarancji satysfakcji! Jeżeli przez 30 dni od zakupu uznasz, że kurs nie pomógł Ci, otrzymasz całą kwotę z powrotem. Bardzo zależy mi na Twoim zadowoleniu. Moje mapy myśli pomogły już setkom Studentów, dlatego daję Ci gwarancję satysfakcji.