Chcesz skutecznie wdrożyć 5S w 5 dni,
przyspieszyć pracę i realizację zadań?


Być może zastanawiasz się, czy wdrożenie 5S w Twojej firmie ma sens i czy się opłaca?

Zadam Ci inne pytanie: a jaki sens ma marnowanie czasu przez pracowników na szukanie potrzebnych narzędzi lub kręcenie się w kółko, bez żadnego efektu?

Widzisz, 5S to nie jest opcja tylko dla niektórych firm, lecz konieczność w dzisiejszym świecie, gdzie każda firma konkuruje z inną, a klient uważnie patrzy na ceny.

Konkurując, musisz robić wszystko szybciej i taniej. Jak?Przyspiesz pracę pracowników - niech lepiej wykorzystują swój czas pracy! To takie proste. Dzięki 5S kupujesz sobie dodatkowy czas, którego w żaden inny sposób nie da się odzyskać.

Wielkie zmiany małym kosztem

5S jest jedną z najpotężniejszych metod zwiększania efektywności pracowników. Jest łatwa do zrozumienia i wdrożenia - potrzebujesz tylko przewodnika, który poprowadzi Cię krok, po kroku.

Wybierz dział, od którego zaczniesz wdrażanie. Wprowadź metodę krok, po kroku, zgodnie z instrukcjami. Patrz,jak zmiana następuje natychmiast po wdrożeniu i zostaje, nie rozpływa się, bo zmiany, które wprowadza 5S są trwałe.

Uporządkowanie działań pracowników nigdy nie było prostsze. Co ciekawe, oni sami biorą w tym udział, więc zmiany nie są dla nich bolesne, choć trzeba od razu zaznaczyć, że pewnie trzeba będzie walczyć z ich złymi nawykami.Nie martw się, pomożemy Ci w tym. Wszystko,co musisz robić, to tylko postępować zgodnie z instrukcjami.Przygotowaliśmy nawet slajdy, które pomogą Ci wprowadzić pracowników w temat i „nastrój”do zmian.

Choć 5S narodziła się na taśmach produkcyjnych wielkich fabryk samochodów, sprawdza się w każdej branży, nawet działach typowo biurowych.Zmienia organizację pracy, wymuszając nowe, bardziej efektywne zachowania.

Gdy tylko zaczniesz wdrażać metodę 5S, reszta potoczy się sama,według napisanego z góry scenariusza. Sprawdziłam to w polskich firmach! Nie ma sposobu, by to nie zadziałało. Jeśli postąpisz według instrukcji, stworzysz nowe środowisko pracy, które wymusza zmiany zachowań, są one jednak tak logiczne i łatwe do wprowadzenia, że nie ma siły, by nie zwiększyły efektywności pracowników.

Stop marnotrawstwu czasu

Czy możesz dłużej patrzeć na to, jak każdy pracownik traci około 20 minut dziennie, bo czegoś nie może znaleźć lub mu coś ciągle przeszkadza w pracy?

Według moich doświadczeń, bez 5S tracisz średnio 100 zł miesięcznie na każdego pracownika. Rocznie marnuje się więc około 1200 zł. Jeśli masz 25pracowników, to daje już sumę 30 000 zł. Dalej chcesz czekać z wdrożeniem5S?

Ale tu nie tylko o pieniądze chodzi! Praca w zabałaganionym środowisku nie tylko obniża efektywność pracowników, ale ich wręcz stresuje, a niektórych doprowadza do szału – wiesz o tym? Tobie pewnie tego nie powiedzą,ale między sobą mówią wszystko. A 5S nie tylko eliminuje ten stres, lecz jeszcze wykorzystuje złość pracowników do ulepszania ich stanowisk pracy! Co więcej, dzięki zaangażowaniu ich w proces wdrożenia, mają poczucie sprawczości, to są "ich" zmiany, więc jak mogliby je sabotować?

Jak to zrobić bezboleśnie i z gwarancją sukcesu?

Na pewno znajdziesz wiele książek i szkoleń na temat 5S, ale to chyba jedyne miejsce, gdzie znajdziesz WSZYSTKIE informacje i narzędzia, niezbędne do samodzielnego zaplanowania wdrożenia, jego realizacji i co najważniejsze - utrzymania efektów na lata, anie tylko tydzień.

Bo sama idea jest prosta – chodzi jednak nie o wiedzę, lecz o skuteczne działanie. Gdy czytasz lub słuchasz o 5S - jest super, ale gdy zaczynasz poważnie myśleć o wdrożeniu i robisz pierwsze przymiarki, rodzi się tona pytań i problemów, z którymi nie wiadomo, co zrobić!

Pokażę Ci, jak krok, po kroku, łatwo wdrożyć tę rewelacyjną metodę w Twojej firmie, by cieszyć się płynną pracą przez lata.

Ta jedna rzecz daje Ci gwarancję

By z sukcesem wdrożyć 5S w swojej firmie potrzebujesz wiedzy i praktyki konsultanta, który ma w tym doświadczenie - koniec i kropka. Same książki Ci nie wystarczą, ale to już pewnie wiesz?

Jednak wcale nie musisz go wynajmować albo jeździć na szkolenia, po których i tak nie wiesz, jak to zrobić u siebie.

Możesz "mieć" konsultanta za grosze i skorzystać z całej wiedzy, jak by był przy Tobie i odpowiadał na kolejne pytania, bez płacenia zajego czas.

Jak to możliwe?

Każdy dobry konsultant działa według pewnego planu. Tu nie ma przypadków ani niespodzianek.

Co by było, gdyby w Twoje ręce wpadł taki dokładny plan wdrożenia5S ze wszystkimi potrzebnymi materiałami?

Możesz to mieć od razu! Dosłownie, już w kilka chwil po opłaceniu zamówienia otrzymujesz dostęp do WSZYSTKIEGO!

A konkretnie, co mogę Ci dać?

1. Dokument – Workflow

To dokładna rozpiska, co konkretnie musisz zrobić, by wdrożenie 5Sprzebiegło bez przestojów i dało maksimum efektów. Sam ten dokument jest wart więcej, niż cały pakiet, bo to są lata doświadczeń konsultanta, co pozwala od razu wyeliminować pułapki i zagrożenia, które paraliżują wdrożenia 5S. A Tobie się uda!

2. Dokument - Checklista

Kolejny skarb konsultanta. Dzięki tej liście od razu wiesz, czego potrzebujesz, by wdrożenie przebiegło bezproblemowo.

3. 2 gry - Alfabet i Sowa

Tak, dobrze widzisz, to są gry. Dzięki nim pracownicy sami na sobie przekonają się, jak 5S usprawnia działania i odblokowuje szybkość pracy.W atmosferze zabawy i rywalizacji przekonujesz ich do wdrożenia, bez nudnych wykładów, w sposób, który trafi do każdego pracownika. Co zyskujesz?Pracownicy, którzy sami się przekonają do 5S staną się Twoimi sprzymierzeńcami i pomogą Ci w zmianach. To jest absolutnie bezcenne!

4. Prezentacja – 5S,droga do sukcesu

Dokładne wyjaśnienie, na czym polega 5S i co dzięki tej metodzie można osiągnąć. Dzięki temu, zarówno koordynator, jak i zespół będzie w stanie świadomie przeprowadzić wdrożenie 5S, co ma ogromny wpływ na ostateczny sukces.Każdy wie, do czego zmierzamy i jak chcemy to zrobić. Idealnie, prawda?

5. Materiały wdrożeniowe – etykiety

Teraz wszystko masz pod ręką. Gdy tylko zaczniesz wdrażać pierwszy etap 5S, którym jest Sortowanie, będziesz potrzebować tych 3 etykiet. Wystarczy je wydrukować i od razu możesz przystąpić do sortowania.

6. Prezentacja – jak sortować?

Zestaw praktycznych wskazówek dla koordynatora wdrożenia 5S. Dzięki niej wszystko będzie jasne, a samo sortowanie przebiegnie bez żadnych zakłóceń.

7. Prezentacja – Co mamy zrobić?

Zestaw praktycznych wskazówek do drugiego etapu wdrożenia 5S - systematyki, do zaprezentowania zespołowi wdrażającemu. Zasady i praktyki, wszystko ilustrowane zdjęciami,dzięki czemu nie tracisz czasu na zbędne tłumaczenie.

8. Prezentacja – Mniej dreptania, więcej dziobania

Zestaw praktycznych wskazówek dla koordynatora, które uczą go, jak zwiększyć wydajność całej grupy stanowisk pracy. Dzięki temu usuwasz wąskie gardła w procesie produkcji lub pracy,eliminując zbędne kroki, które niepotrzebnie zabierają czas. Ten etap mocno przyspiesza pracę.

9. Prezentacja - Jakich porządków się oczekuje?

Prezentacja przeznaczona jest dla koordynatora, który będzie dbał o wprowadzenie porządków w działach i przy stanowiskach pracy. Przejrzyste zasady i zakresy odpowiedzialności sprawiają, że każdy z pracowników wie dokładnie, co do niego należy i za co finalnie odpowiada.

10. Prezentacja – O audytach

Dokładne instrukcje, jak przeprowadzać audyty po pierwszych 3 etapach 5S, by wprowadzane zmiany były trwałe i nowa organizacja pracy weszła w nawyk pracownikom, by nie trzeba było tego ciągle pilnować. Kompletny materiał, który przygotuje pracowników do funkcji audytorów – będą gotowi do działania w ramach 5S!

11. Dokument – Instrukcja 2w1

Przykład dokumentu,wykorzystywanego w audytach, czyli konkretne instrukcje dla operatorów i audytorów – 2 w 1! Dzięki temu ocena stanu wdrożenia 5S jest ustandaryzowana i jednoznaczna, a wszelkie zmiany zachodzą tylko w jednym dokumencie.

12. Prezentacja – Dowód 5S

Prezentacja dla koordynatorów, jak dokumentować przebieg wdrożenia 5S. Pomaga w ocenie stanu wdrożenia wyciąganiu wniosków na przyszłość, by nie popełniać ciągle tych samych błędów.Dzięki niej łatwo wykazać, co zostało zrobione i jakie przyniosło efekty. Nikt nie będzie miał już wątpliwości.

13. Prezentacja - Wyzwanie 5S

Dokładne wyjaśnienie, jak wprowadzić zdrową rywalizację dla pracowników, by pomóc im bardziej zaangażować się we wdrożenie 5S. Prezentacja opisuje przykład konkursu, dzięki czemu łatwiej jest motywować pracowników do większej odpowiedzialności za 5S.Materiał idealny do tego, by osobom decyzyjnym przedstawić gotowy system motywacyjny, który ułatwi utrzymanie porządku po wdrożeniu.

14. Konsultacje i wsparcie na żywo

Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje dostęp do zamkniętej grupy, gdzie może dzielić się doświadczeniami z innymi uczestnikami szkolenia. Do tego gwarantujemy wsparcie konsultanta po szkoleniu. Zobacz, nie zostajesz sam na sam ze szkoleniem, tylko zawsze możesz liczyć na pomoc i wsparcie. Okazuje się, że najwięcej pytań rodzi się zawsze po szkoleniach – tu możesz zawsze je zadać i otrzymasz odpowiedź, w ramach zakupu.Jak widzisz, robimy wszystko, by Twoje wdrożenie przebiegło pomyślnie!

Kim jest twórca tego programu wdrożeniowego i wszystkich materiałów pomocniczych?

Katarzyna Kaczmarska jest absolwentką Akademii Morskiej w Gdyni na kierunku Towaroznawstwo i Zarządzanie Jakością. Koordynator projektu ds. jakości w firmie produkującej wymienniki ciepła. Autor licznych publikacji na temat zarządzania jakością na Centrum.Jakosci.pl oraz Jakosc.biz

  • Ma już 10 lat doświadczenia i praktykowaniu filozofii Kaizen w doskonaleniu procesów w firmach produkcyjnych,
  • Tworzy standardy w zakresie zapewnienia oraz pomiaru jakości w procesach,
  • Uczestnik, a później koordynator kilkudziesięciu projektów mających na celu zlokalizowanie strat w procesie oraz ich zredukowanie, w tym także dzięki wdrożeniom 5S,
  • Trener oraz promotor ciągłego doskonalenia i dialogu na wszystkich szczeblach organizacji.

To da Ci pewność, że wdrożenie 5S się uda!

Jak widzisz, daję Ci gotową100% metodę wdrożenia 5S. Tu nie ma przypadków. Pomiń choć jeden z elementów, a zrobisz to źle - dlatego to takie ważne.

Wszystko, co daję jest łatwe do zrozumienia, a co najważniejsze – do zastosowania od zaraz. Bo wiem,że każdy dzień bez 5S, to dzień stracony. Dlatego masz tu WSZYSTKO, czego potrzebujesz, od razu, bez szukania, czekania i dopłacania?

Uda Ci się!

Zrób to teraz.


Zapisy wstrzymane