Jak inwestować w domeny internetowe?

Domeny internetowe mogą w obecnych czasach stanowić najlepszy przedmiot inwestowania. Nie istnieją jak na razie żadne rodzaje inwestycji, które dawałyby tak duży procent zwrotu. Nawet inwestycje w nieruchomości nie są w stanie przynieść tak wysokich zysków, jak obrót domenami internetowymi. Ten rodzaj lokowania środków pieniężnych pozwala osiągnąć setki tysięcy procent zysków. Czasami wystarczy trochę wiedzy, umiejętności i szczęścia, a ulokowane 12 zł potrafi w krótkim czasie przynieść zysk równowartości 2 mln zł.


Jak w każdej dziedzinie biznesowej, najważniejsza jest znajomość rynku, aktualnych trendów mody, oraz przede wszystkim wiedza. Dlatego też każdy, kto chciałby zacząć swoją przygodę z inwestowaniem w domeny internetowe, najpierw powinien dowiedzieć się jak najwięcej na temat funkcjonowania domen, zasad panujących u rejestratorów, a także poznać najważniejsze aspekty prawne, związane z obrotem domenami. Właściwym celem niniejszej pracy było zaprezentowanie najważniejszych informacji z tego zakresu.


Inwestowanie w domeny internetowe nie jest najłatwiejszym sposobem na osiągnięcie dużych zysków. Bez dokładnego poznania zasad panujących na tym rynku, można niejednokrotnie stracić jedynie zainwestowane pieniądze. Osób dobrze obeznanych z rynkiem domen w Polsce jest wciąż niewiele. Aby poznać najważniejsze aspekty obrotu domenami, trzeba często obserwować wszystkie transakcje kupna / sprzedaży adresów przez wiele miesięcy.


Bardzo dużą zaletą domen internetowych jest to, że można je wykorzystać na wiele różnych sposobów, które mogą przynosić zyski w razie braku osób zainteresowanych ich zakupem. Domeny, które posiadają dużą miesięczną liczbę wejść, można umieścić na parkingu, dzięki czemu zawsze będą przynosić zyski. Licząc, że posiadana domena zarabia tylko 10 eurocentów dziennie, to w ciągu roku uzbiera się 36,5 euro. Jeżeli domena nie posiada ruchu to zawsze można ją wypozycjonować i postawić na niej zarabiający serwis. To jednak wymaga bardzo dużo cierpliwości i pracy. Wnioskując, zakup domeny internetowej jest świetnym sposobem na opłacalną inwestycję.


Problematyka domen internetowych jest tematem jeszcze mało znanym w Polsce. Tylko osoby zainteresowane tematem tworzenia własnych stron internetowych, niektórzy inwestorzy, oraz ludzie, którzy przypadkowo spotkali się z tym terminem, wiedzą co to takiego. Jednakże tylko część z tych osób wie, że można zarobić ogromne pieniądze na rynku domen. Jeszcze mniejsza część, wie jak to zrobić, i w co zainwestować, aby osiągnąć z tego wymierne korzyści.


Celem niniejszej pracy było przybliżenie najważniejszych zagadnień dotyczących pojęcia domeny internetowej, a także sposobów, jak można ją wykorzystać, aby przynosiła dochody. A zwłaszcza przedstawienie najistotniejszych operacji, które można dokonać na domenach internetowych, oraz ich wykorzystania w firmie, a także prywatnym życiu.


W rozdziale pierwszym swojej pracy dokonałem opisu najważniejszych aspektów historii internetu, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Ponadto przedstawiłem możliwości, jakie oferuje on społeczeństwu, jak wpływa on na życie każdej jednostki ludzkiej.


W rozdziale drugim przybliżyłem pojęcie domeny internetowej i pokazałem jak ona funkcjonuje. Zaprezentowałem podział domen internetowych na krajowe, kontynentalne, funkcjonalne i inne. Przedstawiłem także, jak wyglądają wartościowe domeny internetowe, jakie operacje można na nich wykonywać, oraz z jakich narzędzi można korzystać w tym celu.


W rozdziale trzecim zawarłem najistotniejsze informacje dotyczące sposobów na zarabianie w internecie, przy wykorzystaniu domen. Każdy z nich został wyczerpująco opisany, zaczynając na handlu domenami, a na tworzeniu serwisów kończąc.


Rozdział czwarty prezentuje najważniejsze aspekty prawne. Zaprezentowałem, jak powinna wyglądać amortyzacja domen internetowych, a także, w jaki sposób należy rozliczać się z Urzędem Skarbowym z zarobionych pieniędzy.


Pisząc tę pracę, wykorzystałem przede wszystkim zdobytą w praktyce wiedzę, oraz nieliczną literaturę dostępną rynku polskim. W dużej mierze posiłkowałem się także informacjami odnalezionymi w sieci internet.



Książka to 90 stron formatu A4 !

Najlepsza książka o domenach internetowych na polskim rynku !

Zapisy wstrzymane