Kompletny projekt instalacji Inteligentnego Domu o powierzchni 200m2 (z możliwością edycji)

Na podstawie tego projektu możesz nauczyć się, jak wykonywać inne projekty i instalacje Inteligentnego Domu.

Taka historia może przydarzyć się również Tobie!

Przeczytaj - nie pozwól, by cokolwiek pokrzyżowało Twoje plany:

Chcesz wdrożyć inteligentny system u siebie, albo wykonujesz je dla swoich klientów? Przenieśmy się w niedaleką przyszłość:

Zmagasz się z projektem inteligentnej instalacji. Zastanawiasz się nad kilkoma pomysłami, ale nie wiesz, czy zadziałają prawidłowo. Masz wątpliwości od czego zacząć projektowanie. Nagle przypominasz sobie, że dzisiaj widziałeś tę propozycję i przeczytałeś w niej o gotowych projektach... Nagle uświadamiasz sobie, jak bardzo mogłeś ułatwić swoją pracę, gdybyś z niej skorzystał. Szybko uruchamiasz przeglądarkę internetową i postanawiasz odszukać tę stronę.

Skoro najprawdopodobniej i tak tu wrócisz, możesz oszczędzić sporo czasu korzystając już teraz z nadarzającej się okazji. Zdobądź gotowy projekt instalacji i przejmij pełną kontrolę nad wdrożeniem systemu Inteligentnego Domu.

Projekt instalacji, który możesz zdobyć już za chwilę, został opracowany dla budynku o powierzchni 220m2. Od chwili jego wdrożenia nie odnotowaliśmy ani jednej usterki!

Tylko inteligentna instalacja elektryczna (a w projekcie są też inne) w domu 200m2 to ponad 171 modułów w rozdzielnicy, 130 kabli wychodzących z rozdzielnicy na obiekt i kilka tysięcy połączeń. Na stworzenie takiego projektu, doświadczony projektant potrzebuje 112 godzin. Przygotowanie projektu może trwać znacznie dłużej, jeśli zajmie się tym osoba o mniejszym doświadczeniu. Wartość projektu, biorąc pod uwagę podaną wyżej liczbę godzin pracy projektanta, wynosi 8.000 zł. Spójrz, w jaki sposób możesz podźwignąć tę inwestycję niższym kosztem, wykorzystując nasz projekt:

1. Oszczędzasz czas – korzystasz z gotowych rozwiązań, które możesz zrealizować od razu,

2. Uczysz się od najlepszych – jeśli dopiero zaczynasz karierę w branży inteligentnych systemów, skorzystaj z możliwości spojrzenia „w papiery eksperta” i zobacz, jak wygląda kompletny projekt,

3. Minimalizujesz ryzyko błędu w projekcie – masz pewność, że instalacja z projektu w rzeczywistości funkcjonuje bez zarzutu,

4. Efektywniej wykorzystujesz fundusze i tniesz koszty – możesz od razu obliczyć, ile zainwestować w projekt, unikasz również kosztownych pomyłek, które wymagałyby np. ponownego kucia ścian i przeróbek systemu.


Przekonaj się, co otrzymasz w ramach zakupionego projektu – i jak na tym skorzystasz?

- Rzuty budynku, dla którego projekt został opracowany – dzięki niemu wyobrazisz sobie warunki, w jakich funkcjonuje system,

- Ankietę analizy potrzeb klienta – korzystając z niej, bez problemu poznasz oczekiwania klientów, dla których będziesz projektował własne instalacje,

- Ofertę wstępną dla klientów – prezentujemy pełen tekst oferty, wraz z cennikiem i tekstami omawiającymi najciekawsze funkcje systemu; tę ofertę zastosujesz w komunikacji ze swoimi klientami,

- Zestaw najpotrzebniejszych danych: tabelę funkcji przycisków, przewodów elektrycznych i schematy rozdzielnicy elektrycznej – dowiesz się, z jakich elementów składa się system i jak sporządzać podobne zestawienia dla klientów,

- Pełną dokumentację projektową – potraktuj ją jako instrukcję, jeśli instalujesz gotowy system lub jako materiał szkoleniowy, jeśli chcesz nauczyć się opracowywać dokumentację dla własnych systemów,

- Rzuty wszystkich instalacji – zobaczysz na nich rozplanowanie każdego elementu instalacji.


Oto pełen wykaz elementów projektu:

 1. Opis projektu
 2. Ankieta analizy potrzeb klienta
 3. Oferta wstępna na instalację i system KNX/EIB
 4. Opis funkcji przycisków w każdym pomieszczeniu
 5. Opis instalacji i wytyczne dla inwestora
 6. Tabela obwodów elektrycznych (lokalizacja i moc obwodu, typ przewodu).
 7. Wykaz urządzeń i materiałów
 8. Schemat ideowy rozdzielnicy elektrycznej (zabezpieczenia i moduły KNX/EIB)
 9. Widok ogólny rozdzielnicy elektrycznej
 10. Widok rozmieszczenia zacisków w rozdzielnicy
 11. Rzuty instalacji oświetlenia
 12. Rzuty instalacji oświetlenia awaryjnego
 13. Rzuty instalacji rolet zewnętrznych i karniszy wewnętrznych
 14. Rzuty instalacji magistrali KNX/EIB
 15. Rzuty instalacji gniazd 230/400V
 16. Rzuty instalacji videobramofonu, antenowej i gniazd TV, Tel, PC
 17. Rzuty instalacji alarmowej
 18. Rzuty instalacji kina domowego i audio (multiroom)
 19. Wykaz grup adresowych dla programu ETS


Dlaczego to rozwiązanie jest dla Ciebie aż tak korzystne?

Spójrz, jaką wartość mają materiały, które otrzymujesz:

Nawet 100 000 zł – oto jej wartość w przypadku, gdy zdobędziesz kilka zleceń na wykonanie projektu i instalacji KNX/EIB.

4770 zł – tyle kosztowałoby szkolenie o tym samym zakresie materiału, dla 1 osoby, w warszawskiej sali wykładowej

3370 zł – taka byłaby cena płyty DVD ze szkoleniem, gdybyśmy rozprowadzali je w tej formie.

3270 zł – na tyle wycenilibyśmy wartość materiałów ze szkolenia.

1870,00 PLN – tylko tyle inwestujesz, by otrzymać gotowy projekt wraz z całą niezbędną dokumentacją. W przypadku kilku zleceń, zainwestowana suma zwróci się ponad 500 razy! Ponadto zyskujesz dostęp do tych materiałów w każdym miejscu i zawsze gdy będą potrzebne.

0 zł – jeśli zlecenie, które zdobędziesz dzięki naszym podpowiedziom, wykonasz we współpracy z nami - zwrócimy Tobie równowartość ceny publikacji. Oznacza to, że ze wszystkich cennych wskazówek skorzystasz za darmo!

Oszczędność środków i czasu, który zyskasz dzięki zastosowaniu gotowych elementów – to wystarczyłoby, aby ze spokojem polecić projekt inteligentnej instalacji właśnie Tobie. Ale oferowane przez nas rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę, o której chcemy wspomnieć Ci już w tej chwili: jakość. 12 lat doświadczenia specjalistów z firmy SMARTech to gwarancja, że korzystasz z profesjonalnie opracowanej dokumentacji. Zamów ją, wpisując teraz swoje dane w formularzu obok, a pełną wersję projektu wyślemy do Ciebie w promocyjnej cenie 970,00 PLN (cena rośnie z każdym nowym dodatkiem, obecni klienci otrzymają wszystkie przyszłe dodatki, opłaca się więc kupić szybko, za niższą cenę).

Ale to nie wszystko!

Zamawiając przykładowy projekt instalacj inteligentnej w systemie KNX/EIB otrzymasz także:

Dodatek 1: raport specjalny "Jaki system KNX/EIB wybrać?".

Raport ten zawiera odpowiedzi na pytania Jak wybrać optymalny dla danego budynku system? Jak kształtują się ceny poszczególnych elementów systemów w zależności od medium transmisji? Przeczytasz w nim o trzech rodzajach sterowania: za pomocą fal radiowych, sieci elektrycznej i magistrali.

Oto spis zagadnień, omówionych w tym gratisowym raporcie:

 • Wybór systemu w ramach KNX/EIB
 • System Instabus KNX/EIB
 • Opis podsystemu Powernet – sterowanie poprzez sieć 230V
 • Opis podsystemu RadioBus – sterowanie poprzez fale radiowe
 • Instabus czy Powernet?
 • Porównanie kosztów podsystemów KNX/EIB
 • Cennik urządzeń podstawowych dla Systemów KNX

Dodatek 2: 20 stron porównujących 14 systemów Inteligentnego Domu obecnych w Polsce, wraz z tabelą szczegółowo porównującą ich 36 cech.

Przeglądając cechy systemów od razu zorientujesz się, jakie są rzeczywiste różnice między nimi, a także który system będzie dla Ciebie najlepszy.

Dodatek 3: 165 stronicowy Poradnik Podstawowy o systemach Inteligentnego Domu.

Od czegoś trzeba zacząć. Najlepszym wprowadzeniem do inteligentnych systemów będzie ten poradnik. SMARTech przekazał wiedzę o systemach wielu początkującym adeptom tej branży. Wiemy, jakich informacji potrzebujesz.

Dodatek 4: Symbole graficzne elementów KNX/EIB dla AutoCAD-a.

Wzbogacamy Twój warsztat pracy o cenne narzędzie. Przy projektowaniu każdej instalacji możesz korzystać z gotowych bibliotek symboli graficznych. Szybko przekonasz się, jak bardzo usprawnia to proces przygotowania rysunków technicznych.

Dodatek 5:Technika świetlna od podstaw.

W systemach Inteligentnego Domu światło odgrywa bardzo ważną rolę – dzięki niemu tworzysz niepowtarzalną atmosferę. Jeśli chcesz poznać teorię dotyczącą światła, jego wpływu na człowieka, a także wymagania dotyczące jego poziomu w różnych pomieszczeniach, wskazówki dla projektantów itp – ten tekst z pewnością Cię zainteresuje.


Chcesz otrzymać darmowe fragmenty poradnika? Zapisz się!
imię
e-mail
jestemPięć powodów dla których warto zamówić

Dostajesz wiedzę sprawdzoną przez najlepszych
Nie tracisz czasu na szukanie informacji
Otrzymujesz spójne, usystematyzowane treści
Nie ryzykujesz - masz gwarancję zwrotu pieniędzy
Bo to jedyne poradniki na ten temat w Polsce

Nie trać czasu na szukanie informacji – zamów już przykładowy projekt instalacj inteligentnej w systemie KNX/EIB, zdobądź także gratisowy raport specjalny "Jaki system KNX/EIB wybrać?" i skorzystaj z cennych wskazówek, zebranych przez profesjonalistów.

Projekt jest w plikach w formacie autoCAD, MS Word z możliwością edycji. Jeśli chcesz wersję tańszą w plikach pdf (bez możliwości edycji) wejdź na stronę z ofertą projektu bez możliwości edycji.

"Jestem bardziej, niż zadowolony z treści Pana publikacji - wszystkie są bardzo przydatne.” - Heinz Lux, Dyrektor Stowarzyszenia KNX, Bruksela, Belgia

Mariusz Szepietowski Autor - Mariusz Szepietowski od 1998 roku prowadzi
firmę SMARTech, pierwszą w kraju, która specjalizuje
się w systemach Inteligentnego Domu. Poza praktyką
w codziennych realizacjach napisał wiele artykułów
i poradników fachowych a także występował jako
ekspert w programach radiowych i telewizyjnych.
GWARANCJA:

Jeśli w ciągu 30 dni od dnia zamówienia uznasz, że z jakiegoś powodu otrzymana wiedza nie spełnia Twoich oczekiwań,
proszę o kontakt, a zwrócę Ci pieniądze.

Mariusz Szepietowski