Niezbędnik Fotografa Ślubnego

Jak bez stresu fotografować ślub w kościele i zyskać wdzięczność Młodej Pary?

Oto kurs wideo, który krok po kroku nauczy Cię, jak po mistrzowsku, mimo wielu trudności zrealizować wspaniały reportaż ślubny.

Mimo dużej konkurencji wśród fotografów ślubnych: zawodowców, amatorów i kompletnych ignorantów, wciąż jest to dziedzina sztuki pociągająca wiele osób. Najczęściej są to nowi właściciele amatorskich lustrzanek. Oczywiście każdy zawodowiec był kiedyś amatorem, ale czy warto testować swoje nowonabyte umiejętności w tak niepowtarzalnej chwili życia jak przysięga małżonków. Wiele razy słyszałem rozgoryczone opinie młodych małżonków, gości podczas wesel ich znajomych, że gdyby mogli wybierać jeszcze raz to nie kierowali by się ceną. W takim razie, czy zawsze "Polak mądry po szkodzie?". Postanowiłem po 5 latach doświadczenia w tej branży, pomóc nieco obydwu zainteresowanym stronom, to znaczy młodym fotografom i młodym parom. Co więc może zmienić niemądre decyzje oszczędzających na zdjęciach narzeczonych? Co może powstrzymać nierozsądne osoby, które wczoraj kupiły pierwszą w życiu lustrzankę i podejmują się reportażu ślubnego? Co może złagodzić nienawiść zawodowych fotografów do amatorów? Myślę, że zgodzisz się ze mną:

"Taki stan może zmienić tylko głęboka, ugruntowana wiedza".

Postanowiłem przedstawić krok po kroku wszystkie etapy ślubnego reportażu, od pierwszej rozmowy telefonicznej z młodą parą, przez cały długi dzień ślubu i następujący dzień pleneru, aż po odbiór gotowych fotoksiążek i albumów przez nowożeńców. W tej części obszernego kursu wideo, zgłębisz tajniki fotografowania w czasie ceremonii ślubu w kościele katolickim. Już za chwilę udasz się w podróż "symulatorem doświadczonego fotografa ślubnego". Całkowicie bez ryzyka przemieżysz kościół i zakrystię we wszystkich kierunkach, a ja zadbam, aby twój spacer był owocny i aby jego efektem były znakomite ujęcia, które powalą na kolana twoją konkurencję, a z oczu twoich klientów i ich rodzin wycisną łzy wzruszenia. Ta symulacja będzie na tyle realistyczna, abyś oglądając kilka razy zapamiętał każdy krok i każde ustawienie aparatu. Na przykładach wielu fotografii zrozumiesz co należy kadrować w każdym momencie długiej ceremonii Mszy Świętej ślubnej.

Zapytasz: "Czy to rozsądne? Pokażesz mi cały swój warsztat pracy, czy nie boisz się konkurencji?"

Młody przyjacielu! Konkurencja była, jest i będzie. Dotyczy każdej dziedziny życia. Źle się dzieje jeśli konkurencja to tylko wyścig cenowy: kto "złapie" więcej zleceń za najmniejsze pieniądze i przy tym: kto zrobi to bardziej byle jak. Sprawmy więc razem: Ty i ja, że słowo konkurencja będzie dotyczyć umiejętności i włożonego wysiłku. Uczyńmy ten kawałek artystycznej rzeczywistości zwany przez niektórych z pogardą "ślubniakami", obszarem rzeczywistych doznań artystycznych. To właśnie Ty, możesz uczynić stawiając dzisiaj ten pierwszy krok do wiedzy merytorycznej, a następnie rozwijając się codziennie w kierunku artystycznej doskonałości. Dzisiaj to dla Ciebie krok przełomowy, bo skoro podjąłeś już decyzję o udziale w najintymniejszych chwilach życia dwojga obcych Ci osób, decydujesz się iść na całość, to znaczy poznać do głębi Twoje zadanie: uwiecznienie dla potomności tych ułamków sekund. Czy podjąłeś tę decyzję świadomie? Jeśli tak to witaj w gronie fotografów ślubnych. Zanim jednak dopuszczę Cię do gromadzonej przez kilka lat wiedzy obiecaj mi jedną rzecz: "Nie podejmiesz się fotografowania na ślubie, jeśli będziesz miał jakiekolwiek wątpliwości co do wiedzy jaką posiadasz." To jak przysięga, którą musisz dać sobie i tym jeszcze nie znajomym zakochanym ludziom. Współczesny świat depcze uczucia. Dla świata one się nie liczą, ale dla Ciebie, dla mnie i dla tych, którzy nam zaufają to właśnie uczucia są najważniejsze. To one są w dniu ślubu pod ochroną. Wystarczy, abyś zrozumiał/zrozumiała co Cię czeka. Pozwól, że podam Ci pomocną dłoń i poprowadzę krok po kroku przez wszystkie decyzje jakie musisz podjąć podejmując się fotografowania podczas uroczystości ślubnej w kościele.
Składam zamówienie

Czy zdajesz sobie sprawę, że istnieją pewne PRZESZKODY, które sprawiają, że wielu początkujących fotografów, mimo bardzo dobrego opanowania technik zdjęciowych oraz sprzętu rezygnuje z fotografowania na ślubach po pierwszym zleceniu źle przyjętym przez klientów. Być może właśnie przed chwilą oglądałaś/oglądałeś w internecie piękne zdjęcia ze ślubów zrobione przez innych fotografów i przygniata Cię wrażenie, że nie dasz rady, bo nie wiesz jak to zrobić i co Ciebie tak naprawdę czeka, szczególnie podczas ceremonii. Z jednej strony wiesz, że trzeba coś zrobić, aby zyskać pewność i spokój, a z drugiej strony masz świadomość tego, że Twoje wysiłki nie przyniosą żadnego skutku, bo nie masz doświadczenia i nie znasz zawodowego fotografa, który chciałby zdradzić Ci swoje tajniki. Te PRZESZKODY sprawiają, że wielu ludzi czuje się bezradnie i z dnia na dzień rezygnuje ze swoich marzeń. Wielu ludzi rezygnuje z osiągnięcia mistrzostwa, bo nie postawili pierwszego pewnego kroku na tej drodze. Mogę się założyć, że także Ty odczuwasz brak wiedzy, jak zachować się w czasie poszczególnych części Mszy Świętej ślubnej, przed nią i na jej zakończenie. Mogę się także założyć, że jeżeli od dłuższego czasu chcesz zacząć zarabiać na Twojej pasji fotografowania, to nosisz się z zamiarem znalezienia klucza do zmiany tego stanu niewiedzy. Te PRZESZKODY to przede wszystkim brak wiedzy na temat liturgii oraz różnych zachowań Młodej Pary i celebransa oraz tego w jaki sposób możemy dostosować się do zastanych (za każdym razem) innych warunków w kościele.

Czy zaczynasz się domyślać co dokładnie mam na myśli ?

Obejrzyj fragment tego kursu "Jak fotografować ślub w kościele"

[video]

Pozwól, że w tym momencie zaproponuję Ci krótki i jednocześnie interesujący eksperyment. Wyobraź sobie, że dzisiaj przychodzą do Ciebie klienci, dwoje młodych ludzi, którzy oczekują od Ciebie wykonania reportażu podczas ich wymarzonej uroczystości ślubnej.

Który z poniższych wariantów jest w twoim przypadku prawdziwy:

A) Podpisujesz umowę i od tego momentu, aż do dnia ślubu nie opuszcza Cię niepokój, a podczas ceremonii ślubu ręce drżą Ci ze zdenerwowania i niepewnie rozglądasz się gdzie podąży i co zrobi Młoda Para. W rezultacie powstaje album złożony z prawie przypadkowych ujęć. Twoi klienci nie kryją rozczarowania. B) Podpisujesz umowę i mimo kilku "wpadek", kiedy nie udaje Ci się zrobić nawet poprawnego zdjęcia, oddajesz album nie do końca zadowolonym klientom, którzy odradzają znajomym korzystanie z Twoich usług. C) Podpisujesz umowę i mając świadomość 90% sytuacji, zachowując czujność realizujesz z uwagą całe zlecenie. Dzięki temu udaje Ci się uniknąć stresowej sytuacji podczas przysięgi małżeńskiej. Twoi klienci z uśmiechem oglądają album i sami oferują, że będą Cię polecać wszystkim znajomym.

I teraz Jeżeli z czystym sumieniem utożsamiasz się z odpowiedzią C, nie czytaj dalej...

Natomiast jeśli z bólem serca stwierdzisz, że do Ciebie najbardziej pasuje odpowiedź "A" lub "B", to mam doskonałą wiadomość, ponieważ już w ciągu kilku najbliższych minut dowiesz się, co możesz zrobić już teraz, aby w bardzo bliskiej przyszłości z satysfakcją i pełnym przekonaniem móc wybrać odpowiedź C.

[POBIERZ TERAZ]

Jakie mam podstawy, aby twierdzić, że Ty też jesteś w stanie tego dokonać i dlaczego mówię to z taką pewnością siebie ?

Ponieważ sam przeszedłem podobną drogę.

Wyobraź sobie, że kiedy podjąłem się realizacji pierwszego zlecenia nie miałem jeszcze portfolio ślubnego. Oczywiście wcześniej robiłem zdjęcia (jeszcze analogowe) zaprzyjaźnionym parom, ale w dniu ślubu, a nie w czasie Mszy Świętej. Tylko dzięki wyrozumiałości moich klientów i fotografowaniu w swoim kościele parafialnym uniknąłem katastrofy. Dzisiaj sam dziwię się jak mogłem być tak nierozsądny.

Po tych doświadczeniach postawiłem sobie cel:

"Kiedy zdobędę już doświadczenie i wiedzę, przekażę wszystkie znane mi sposoby i zasady, które pomogą innym młodym fotografom, czerpać radość i satysfakcję z pasji fotografowania na ślubach. Pozwolą młodym parom cieszyć się ZAWSZE efektami pracy fotografa, na które największy wpływ ma spokój i opanowanie wynikające z wiedzy o każdym etapie długiego dnia ślubu."
Teraz obszerny materiał składający się z 22 części wideo kursu, jest dla Ciebie na wyciągnięcie ręki. Wystarczy kilka ruchów myszką. Przedstawione w tym kursie zasady stosuję z sukcesem, a moi klienci nie kryją swojego zadowolenia już następnego dnia po ślubie oglądając wybrane zdjęcia z ceremonii w internecie.

[POBIERZ TERAZ]

A teraz pozwól, że oprowadzę Cię po zawartości skarbca, który otworzysz za chwilę. Wiele razy zastanawiałem się od czego zacząć tę opowieść... W końcu postanowiłem, że zacznę od środka. (Zwróć uwagę, że wiele znakomitych filmów i dzieł literackich zaczyna się od jądra, przełomowego punktu akcji.) Najważniejszym, przełomowym punktem dnia ślubu jest ceremonia zaślubin młodej pary. Po prostu przysięga małżeńska. Bez niej ten cały dzień, ba... cały rok przygotowań nie miały by sensu. Czy czujesz teraz ciężar odpowiedzialności? Czy dostrzegasz wagę tych kliku minut? Skoro już ustaliłem od czego zacząć, postanowiłem powiedzieć wszystko na temat całej ceremonii, która została umieszczona w liturgii uroczystej Mszy Świętej.

Po przejściu na drugą stronę zobaczysz dwa główne moduły: 1. Przed ceremonią 2. Przebieg ceremonii ślubu w kościele katolickim

W pierwszym z nich znajduje się 6 materiałów wideo, w których omawiam krok po kroku i na przykładach, scenariusze i wymagania poszczególnych scen. Oto te sceny: Scena 01 - Przyjazd Państwa Młodych pod kościół Scena 02 - Rozmowa fotografa z celebransem Scena 03 - Państwo Młodzi oczekują w przedsionku kościoła Scena 04 - Podpisanie dokumentów przez świadków w zakrystii kościoła Scena 05 - Oczekiwanie na rozpoczęcie liturgii Mszy Świętej Scena 06 - ujęcia dla szybkiego fotografa Kiedy już opanujesz tę część materiału, możesz przejść dalej, do głównego modułu, w którym znajdziesz 16 części wideo prezentacji. Kolejno znajdują się tam: Scena 07 - Powitanie pary młodych przez celebransa Scena 08 - Celebrans wita i prowadzi narzeczonych do ołtarza Scena 09 - Ojciec prowadzi pannę do ołtarza Scena 10 - Przejście przez kościół część 1. Scena 11 - Przejście przez kościół część 2. Scena 12 - Czas do kazania - Narzeczeni Scena 13 - Czas do kazania - goście i wnętrze kościoła Scena 14 - Czas do kazania - inne ujęcia Scena 15 - Modlitwa do Ducha Świętego Scena 16 - Przysięga małżeńska Scena 17 - Poświęcenie i nałożenie obrączek ślubnych Scena 18 - Przekazanie znaku pokoju Scena 19 - Czas przed Komunią Świętą Scena 20 - Komunia Święta Scena 21 - Podpisanie dokumentów przez nowożeńców Scena 22 - Wyjście z kościoła i zdjęcie zbiorowe To najważniejsza wiedza jakiej potrzebujesz. Bez niej nie da się skutecznie i bezbłędnie fotografować najistotniejszych ujęć. Kiedy po wielokrotnym przesłuchaniu i obejrzeniu tego materiału uznasz, że czujesz się pewnie, wtedy poszukaj kolejnej części tego obszernego pakietu szkoleń. Co pozostanie Ci jeszcze do opanowania? zobacz na końcu tej oferty.

[POBIERZ TERAZ]

Skoro już dostrzegasz konieczność poznania najdrobniejszych szczegółów akcji, w której będziesz uczestniczyć przedstawię Ci korzyści jakie zyskasz posiadając i stosując wiedzę z tego obszernego szkolenia wideo. Najlepszą rekomendacją metod, które stosuję są opinie moich klientów. Przeczytaj i pomyśl jak miło było by, gdybyś otrzymała/otrzymał takie i podobne wpisy na swoim fan page lub na blogu. Sumiennie i rzeczowo przygotuj się do swoich zleceń ślubnych, a zapewniam Cię, że takie opinie będą dla Ciebie normą.

Opinie moich klientów

Agnieszka i Adrian napisali opinię na temat mojej pracy oraz fotoksiążki - fotograf ślubny ekspert pozytywne opinie na temat fotografa ślubnego i stosowanych metod poradyfotografa.pl Marek Kloska Opinia klientów fotografa ślubnego Weronika i Jarek po otrzymaniu fotoksiążki i płyt z fotografiami. Zadowoleni klienci z chęcią pozostawią swoją opinię o fotografie ślubnym poradyfotografa.pl Marek Kloska napisali-o-fotografie-slubnym-Beata-Adam Umiejętne przeprowadzenie sesji ślubnej plenerowej z młodą parą sprawia, że opinie nie tylko młodej pary na temat zdjęć są komentowane także na facebook poradyfotografa.pl Marek Kloska Kilka słów ode mnie na wideo

Gwarancja 100% satysfakcji

Gwarantuję, że po kilkukrotnym obejrzeniu wszystkich części wideo-kursu on-line zyskasz wiedzę potrzebną do bezbłędnego i precyzyjnego wykonania reportażu fotograficznego z uroczystej Mszy Świętej w kościele katolickim. Jeśli w ciągu 10 dni od daty zakupu tego kursu, uznasz, że z jakiś przyczyn nie jesteś z niego zadowolony zwrócę Ci całą kwotę. Jak widzisz całe ryzyko biorę na siebie.

[POBIERZ TERAZ]

Bonusy

wraz z obszernym materiałem wideo w tym kursie on-line, otrzymasz także trzy wartościowe szkolenia o fotografii

BONUS 1

BONUS 2

BONUS 3

Dlaczego jeszcze stoisz, skoro masz możliwość dokonania atrakcyjnej inwestycji? Decydując się TERAZ na zakup tego wideo-kursu on-line inwestujesz nie 199 zł , ale zaledwie 147 zł czyli jedynie 1/10 wartości Twojego pierwszego zlecenia ślubnego.

[złóż zamówienie]

W zamian unikniesz wielu tygodni lub miesięcy poszukiwań właściwych źródeł informacji. Na powstanie tych materiałów wideo, złożyło się kilka lat moich doświadczeń jako fotograf ślubny, wiele moich nieprzespanych nocy na napisanie scenariuszy, wyszukanie zdjęć, montaż materiału oraz jego publikację w miejscu, gdzie teraz jesteś. Ale dla Ciebie najważniejsze jest coś innego! Dzięki temu unikniesz ryzyka wielu bolesnych błędów, a umiejętności rozwiniesz ucząc się na moich największych sukcesach.

[POBIERZ TERAZ]

INNE KURSY z serii "EKSPERT FOTOGRAF ŚLUBNY"

Inne, kolejne duże wideo-szkolenia, które odpowiadają na najważniejsze pytanie "Jak zostać fotografem ślubnym" to:

Niezbędnik Fotografa Ślubnego

W tym narzędziu drzemie olbrzymia moc. Właściwie mając to narzędzie oraz znając szczegółowo przebieg ceremonii mógłbyś zaryzykować już w tej chwili podjęcie zlecenia ślubnego. "Niezbędnik" to kompletny wykaz najdrobniejszych czynności od dnia pierwszego spotkania fotografa z młodą parą, aż po odbiór dzieła i także wiele tygodni po nim. Zastanawiasz się co może dziać się wiele tygodni po ślubie i przekazaniu fotoksiążki, zajrzyj do tego wideo kursu i pobierz niezbędnik. Oprócz obszernego zestawu dokumentów w PDF, otrzymasz szczegółowe instrukcje do każdego z modułów "Niezbędnika" w postaci wideo. Przeprowadzę Cię krok po kroku, aby rozwiać wszystkie wątpliwości i poszerzyć maksymalnie twoją wiedzę praktyczną.

Rozmowy Fotografa Ślubnego

Jak sprawić, aby młoda para Ci zaufała? Jak doprowadzić do podpisania umowy? Czy mogę próbować swoich sił jeśli nie mam w portfolio zdjęć ślubnych? Jak wygląda umowa o dzieło? Co jeszcze muszę uzgodnić z narzeczonymi? Kiedy i gdzie się spotkać? Te i wiele innych pytań oraz zasad marketingowych znajdziesz w kursie "Rozmowy fotografa ślubnego"

Plenerowa Fotografia Ślubna

Najpiękniejsze chwile dla fotografa podczas całego zlecenia ślubnego. Teraz możesz "poszaleć" tworząc artystyczne wizje, które kłębią się w Twojej głowie. Ale jak sprawić, aby dwoje nie znających sztuki modelingu osób chciało współpracować z Tobą. Czy uda Ci się osiągnąć zamierzone efekty przy użyciu jedynie persfazji. Czy podczas zaledwie 3-4 godzin zdołasz przemienić statystów w zawodowych aktorów dramatycznych? Czy zdjęcia wypadną naturalnie? Zobacz, jak różne pozy i techniki, prowadzą do wspaniałych efektów na fotografiach.

Twój Emocjonujący Reportaż Weselny

Uważasz, że każde wesele jest podobne do poprzedniego. Pokażę Ci, że z każdego z nich możesz wykonać inny reportaż. Dowiedz się co jest chętnie oglądane przez nowożeńców, a co przez rodzinę młodej pary. Jak pogodzić indywidualny styl z dobrym rzemiosłem. Zobacz wiele sposobów wykorzystania sytuacji do budowania nastroju i emocji. Niech Twoi klienci zachwycą się chwilami, które zatrzymałeś dla nich.

Tajniki Obróbki Fotografii Ślubnej

Tak wiele jest darmowych tutoriali na temat Photoshop. Niestety większość z nich to jedynie oderwane od siebie instrukcje obsługi narzędzi, które i tak nie wiadomo kiedy zastosować. Są także szkolenia dotyczące poznawania narzędzi takich jak Photoshop czy Lightroom. Ale jak to się ma do konkretnych wymagań fotografii ślubnej. Obróbka zdjęć portretowych, tak szczególnych jak zdjęcia ślubne, wymaga odpowiedniego podejścia i zachowania pewnych regół. Reguły te dotyczą także precyzji wykonania, zwrócenia uwagi na tło, uwypukleniu barw i wielu, wielu elementów. Nie szukaj i nie trać czasu na eksperymenty. W tym kursie masz wszystko podane na tacy. Wystarczy usiąść i zacząć pracę nad Twoimi zdjęciami ze ślubu.

Jak Zaprojektować Wspaniałą Ślubną Fotoksiążkę

Zadziwia ogromem możliwości i solidnością wykonania. Ten profesjonalny wygląd, fotoksiążka zawdzięcza unikalnym projektom rozkładówek, które teraz także Ty nauczysz się tworzyć. Uwolnij swoją wyobraźnię i wykorzystaj wszystkie przedstawione w kursie metody i narzędzia. Od tej pory, każda młoda para będzie zachwycona Twoimi dziełami. Konkretna wiedza praktyczna w postaci instruktażowych filmów wideo. Zobacz wielokrotnie i w dogodnym dla Ciebie czasie.

Jak Stworzyć Tradycyjny Album Ślubny

Są produkty, które nie przemijają i takie, które po latach powracają w chwale. Takim produktem jest tradycyjny album do wklejania zdjęć. Był stosowany już przez nasze prababki. Wydaje się być wypierany przez fotoksiążki i zapis na nośnikach DVD. Jednak wciąż znajduje grono miłośników. Naucz się jak przygotować pliki do wykonania odbitek odpowiedniej wielkości. Jak przygotować projekt albumu w postaci pliku JPG do prezentacji młodej parze. Skorzystaj z gilotyny, aby dopasować odbitki do kadru. Dowiedz się jak szybko i skutecznie wklejać odbitki do albumu. Odkryj całą gamę pięknych polskich albumów dostępnych bezpośrednio od producentów. Wszystko opowiedziane i pokazane krok po kroku. Same konkrety i praktyczne, gotowe do zastosowania rady.

Marketingowe Cuda dla Fotografa Ślubnego

Nie każdy z nas jest menadżerem! A szkoda, ponieważ to wiedza podstawowa dla każdego i w każdej profesji. Pomyśl o ile łatwiej było by Ci uzyskać odpowiednie wynagrodzenie, znaleźć odpowiednią pracę, gdybyś umiał się dobrze sprzedać (swoje usługi i umiejętności). Ten kurs daje konkretne wskazówki, w jaki sposób wypromować swoje fotograficzne produkty i zyskać więcej klientów.

Ekspresyjne Fotograficzne Produkty Ślubne

Z tego bardzo praktycznego materiału dowiesz się jak można wzbogacić swoją ofertę o różnego rodzaju małe albumiki, zestawy fotografii w ramkach i okładkach, płyty z nadrukiem zawierające fotografie lub prezentacje slajdów, fotookładki nadające spersonalizowany charakter pamiątce ślubu. Wszystko w przystępnej formie, krok po kroku, dokładnie gotowe do wykonania przez Ciebie. W tym materiale podaję Ci także konkretne parametry plików i zdradzam adresy laboratoriów i producentów z których możesz skorzystać.

[Kup teraz]

Ekspert Fotograf Ślubny w Kościele

czyli Jak fotografować ślub w kościele?

i dołącz do grona świadomych i zadowolonych fotografów.