SOPREMIUM: Coaching & Experience


prezentuje:


9 instrukcji zarządzania czasem krok po kroku ...


  • Kiedy ktoś bliski wypomniał Ci, że znowu nie masz dla niego czasu? I że dla Ciebie liczy się tylko praca?
  • Czy przełożony po raz kolejny oczekiwał od Ciebie więcej pracy w krótszym czasie?
  • Ile razy uczestniczyłeś/uczestniczyłaś w kursach z zarządzania czasem, które w praktyce nic Ci nie dały, bo rzeczywistość okazywała się znacznie bardziej złożona niż ćwiczenia przedstawione w sali szkoleniowej?

Instrukcja 1: Stój, szalony!


Cóż z tego, że wykonujesz wszystkie czynności w ciągle większym i większym pośpiechu?


Wyobraź sobie, że siedzisz za kierownicą samochodu rajdowego. Ruszasz, naciskasz pedał gazu. Nabierasz prędkości. Jedynka, dwójka, trójka, czwórka, piątka, szóstka. Twoja dłoń poci się na drążku od zmiany biegów. Po chwili pędzisz przed siebie z zawrotną prędkością. Pobocze zlewa się w jedną, rozmytą ścianę. Słyszysz ryk silnika. A jest czego słuchać, bo ten silnik ma 16 cylindrów. Pożera przy tym ogromne ilości paliwa.


Cóż z tego, że pędzisz jak wariat, skoro nie wiesz, dokąd zmierzasz? Mimo tego, że zużyjesz całą swoją energię (czyt. paliwo) i tak nadal będzie Ci brakowało czasu.


Dlatego jeśli myślisz o większej ilości czasu dla najbliższych, o wykazaniu się w pracy, czy po prostu o spokojnym życiu bez pośpiechu, najpierw ustal, czego tak naprawdę chcesz. Co jest Twoim celem? Na co chcesz zużywać swój czas i energię?

Jak wyznaczyć cel krok po kroku?


Instrukcja 2: Zdecyduj, co ma priorytet.

Jeśli masz już wyznaczony cel i wiesz dokąd zmierzasz, to ustalenie codziennych priorytetów jest sprawą banalnie prostą.

Wystarczy, że udzielisz sobie odpowiedzi na kluczowe pytanie:

"Co dziś w najszybszy sposób przybliży mnie do celu?"

Słowa-klucze w tym pytaniu, to "dziś" i "w najszybszy sposób". To one ustalają Twoje priorytety. Sam wiesz, że sposobów na dotarcie do celu może być mnóstwo. Możesz coś robić sam, możesz skorzystać z pomocy kogoś, kto już zjadł zęby na identycznych sytuacjach. Wybór należy do Ciebie. I to właśnie dzięki słowom-kluczom ten wybór staje się prosty.

Sprawdź jak to działa w Twoim przypadku.

Gdzie są brakujące instrukcje?

Do kompletu brakuje Ci jeszcze 7 instrukcji, chociaż już pierwsze dwie ustawiają Cię całkiem nieźle na właściwych torach.


Gdzie są te brakujące instrukcje? Wystarczy, że po nie sięgniesz.


E-book, który za chwilę da Ci możliwość rozwiązania problemów z brakiem czasu w banalnie prosty sposób, jest intrygującą mieszanką przykładów bazujących na doświadczaniu zawodowym autora, kompendium kluczowych technik polecanych przez guru od efektywności i po prostu rewelacyjną lekturą.

Niektórzy zaśmiewają się do łez, kiedy czytają o czarnej owcy zarządzania, kierowniku, który zamiast sięgać po sukces i jednocześnie ułatwiać realizację zadań swoim pracownikom, zachowuje się jak głupia maszyna - serwer przesyłający maile.

Nie chodzi tutaj o skupianie się na negatywnym przykładzie. To tylko jeden z bardziej pikantnych fragmentów. Tymczasem książka zawiera szereg znacznie bardziej wartościowych wskazówek i czytelnych instrukcji.

Praktykom podoba się asertywne podejście do odbierania telefonów. Widzą też niezwykłą siłę, jaką daje im koncentracja na celu.

Teoretycy zazwyczaj odkładają tę książkę i jej nie czytają, bo nie ma w niej zbyt wiele teorii.

Jeśli szukasz dla siebie sposobu na lepsze zarządzanie czasem, to poznaj "Zarządzanie czasem. 9 instrukcji krok po kroku do szybkiego wdrożenia w polskich warunkach".


Error
["SELECT order_id FROM history WHERE product_id = '1505' AND amount != '0.00' AND paid = '1' "]
[Table 'imple_moodle.history' doesn't exist]
()