Wielcy, czy wygrani? Top 100 Tools for Learning 2009

wtorek, 17 listopad 09, 12:19

278 profesjonalistów zajmujących się zawodowo nauczaniem oddało swój głos na najbardziej innowacyjne narzędzia wspierające działalność edukacyjną.

Wyniki rankingu były przewidywalne. Wielkim wygranym został serwis Twitter (od jakiegoś czasu notuje rewelacyjne wyniki), a obok niej zasiada gigant z Mountain View - Google Inc. W rankingu znalazły się również serwisy internetowe takie jak na przykład serwis Delicious, Flickr, Blogger, czy Wordpress, co może świadczyć m.in. o niegasnącej popularności tychże.

Ciekawostką w rankingu jest zajmowanie wysokich pozycji przez nowe aplikacje. W czołówce kategorii nowych aplikacji znajdują się m.in. DimDim (konferencje przez internet), animoto (do tworzenia animacji wideo na podstawie zdjęć), Wordle (tworzy chmury tagów), Prezi (prezentacje) oraz Evernote (narzędzie do notowania), natomiast w kategorii najbardziej rozwojowych aplikacji w porównaniu z rokiem 2008 znalazły się: Google Apps (narzędzia internetowe), Bubbl.us (mapy myśli), Adobe Connect (konferencje przez internet) oraz Adobe Photoshop (obróbka grafiki).

Czołówka znajduje się poniżej.


Komentarze
Newsletter

Informator Szkoleniowy Ekademia.pl

Bądź na czasie z najnowszymi szkoleniami i kursami internetowymi...

Dołącz do 234 184 czytelników