Zioła kulinarne i przyprawy - Medycyna Chińska


webinar (on-line)

 

***

 

W naszej kuchni pojawia się coraz więcej ciekawych produktów. Do tej grupy zdecydowanie możemy zaliczyć przyprawy i zioła. Obecnie chętniej korzystamy z łatwego dostępu do przypraw, doceniamy walory zdrowotne ziół, a swój renesans przeżywają jadalne chwasty z naszych łąk i przydomowych ogródków. Dlatego zapraszam na 3 godzinne spotkanie podczas, którego poznasz wiele ciekawych, smacznych, a przede wszystkim zdrowych przypraw i ziół. Dowiesz się jakie są ich właściwości, kiedy i w jaki sposób warto je zastosować. Oprócz powszechnie znanych ziół i przypraw zaprezentuję bardzo ciekawą grupę tzw. ziół kulinarnych, czyli ziół wykorzystywanych w medycynie chińskiej, które można stosować w codziennym przyrządzaniu posiłków.

 

Podczas zbliżającego się webinaru zostaną zaprezentowane:

·         podstawowe pojęcia i koncepty związane z medycyną chińską,

·         przyprawy i zioła kulinarne z ich opisem energetyki i przykładami sposobu użycia,

·         produkty, przepisy i sprawdzone rozwiązania, które będziecie mogli wdrożyć do życia tuż po spotkaniu,

·         jak zawsze chętnie odpowiem na wszelkie pytania i wątpliwości po webinarze.

 

Prowadzący:

Piotr Łysoniewski - Dietetyk TCM, psychodietetyk, mgr inż. metalurgii AGH w Krakowie, który skutecznie przekuł swoją pasję do zdrowego i dobrego żywienia na doradztwo żywieniowe. Kucharz z kilkuletnim doświadczeniem w pracy zarówno w kuchni polskiej jak i orientalnej. W swej pracy posługuje się technikami zaczerpniętymi z Tradycyjnej oraz Klasycznej Chińskiej Medycyny i łączy je z kuchnią Pięciu Przemian, tak aby jedzenie nie tylko dostarczało pełni swych walorów smakowych, ale stanowiło lekarstwo dla naszego Ciała i Duszy. Swym nieprzeciętnym podejściem do jedzenia, pokazuje Światu, że pokarm może być jedną ze wspaniałych i skutecznych metod do samouzdrawiania na każdym poziomie, czego można doświadczyć na Jego warsztatach gotowania. Prócz dietetyki w swej pracy z pacjentem wykorzystuje akupunkturę, zioła, terapię wisceralną, pracę z nerwem błędnym, emocjami i traumą. Zafascynowany taoistyczną praktyką QiGong w linii Evy Wong.

 

 Część z Was miała okazję mnie poznać i spróbować moich dań w Gabrielni. A teraz możemy się ponownie spotkać wirtualnie i mogę przekazać Wam swoją wiedzę popartą doświadczeniem.

Gotowanie, jedzenie, zdrowe odżywianie od zawsze było moją pasją. Przez parę lat pracowałem jako kucharz i kształciłem się z zakresu żywienia co doprowadziło mnie do obecnego (jakże wspaniałego!) momentu mojego życia. Jestem psychodietetykiem, terapeutą i dietetykiem medycyny chińskiej oraz pomysłodawcą konceptu Taijitu – terapie holistyczne.

 

 Mam nadzieję, że wkrótce znów będziemy mogli spotkać się na żywo, a póki co do zobaczenia podczas nagrania! J

 

Więcej o Prowadzącym:

·         Autor wielu postów na TCMblog: https://tcmblog.pl/author/piotr-lysoniewski/

·         Twórca Taijitu - terapie holistyczne

·         https://www.facebook.com/Taijitu-terapie-holistyczne-220069062219368/

·         https://www.facebook.com/220069062219368/videos/517805682102891/

 

***

 

 

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

 

Data: 15.08.2020

Godziny: 11:00 – 14:00

Prowadzący: Piotr Łysoniewski

Cena: 100 pln

 

W razie pytań lub problemów technicznych prosimy o kontakt na adres e- mail: webinar@akademiaducha.pl.***

 

Ze środka Atlantyku, z autostrady do nieba i z każdego zakątka świata, gdziekolwiek wtedy będziesz-możesz dołączyć do nas!

 

Łączmy się Duchem, tu nic nas nie ogranicza!Zapraszamy!