Jak radzić sobie z tremą w wystąpieniach publicznych

Za chwilę masz wyjść przed grupę kilkunastu osób i przeprowadzić prezentację. Słyszysz jak szef zapowiada Twoje imię i nazwisko. Wstajesz i powoli podchodzisz do laptopa i rzutnika. Czujesz jak pocą Ci się ręce, drżą kolana, czujesz jak zasycha Ci w gardle. Przeklinasz chwilę gdy kilka dni temu szef zagadnął Cię na korytarzu i poprosił a raczej zlecił przygotowanie krótkiego raportu na temat wyników sprzedaży w ostatnim kwartale.

Nie wiesz jak mogłeś wtedy powiedzieć: "Oczywiście panie kierowniku, zajmę się tą prezentacją. Na kiedy ma być gotowa? Na piątek? To fantastycznie! Nie, nie mam żadnych planów na dzisiejszy wieczór. Popracuję nad tym. Ile będzie osób? Dwadzieścia? Nie ma sprawy, uwielbiam wystąpienia publiczne."

A teraz stoisz przed kolegami i koleżankami z działu, szefostwem i "tymi" facetami z zarządu. Czujesz, że nie wyksztusisz ani słowa..
Nazywam się Robert Ważyński. Od sześciu lat zajmuję się wystąpieniami publicznymi. W tym czasie poprowadziłem ponad pół tysiąca prezentacji, w których uczestniczyło łącznie ponad 10 tysięcy osób. Wiem jaki stres towarzyszy publicznemu przemawianiu. Wiem co czujesz stojąc przed audytorium.
Dlatego przygotowałem dla Ciebie w formie ebooka porcję cennych porad "Jak radzić sobie z tremą w wystąpieniach publicznych".
Kurs uzupełniłem kilkoma moimi artykułami na temat publicznych prezentacji.
Po zapoznaniu się z tymi materiałami inaczej spojrzysz na tremę przed swoim wystąpieniem. Na pewno będzie Ci łatwiej ją opanować a może nawet kontrolować ...
Zapraszam
Robert Ważyński
prezentacjaplus.pl