Jak Założyć Stowarzyszenie Krok po Kroku

Marzy Ci się działalność społeczna? Lubisz pomagać ludziom? To bardzo dobrze o Tobie świadczy Uśmiech

Być może masz już dosyć siedzenia w domu lub życie codzienne stało się dla Ciebie monotonią i szukasz nowych wyzwań w życiu. Działalność w Stowarzyszeniu na pewno nowych wyzwań Ci dostarczy.


Bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi


Pomoc drugiemu człowiekowi w potrzebie, szerzenie lokalnych inicjatyw wśród społeczeństwa lub zebranie grupy osób o tych samych zainteresowaniach do łatwych nie należy. W osamotnieniu trudno jest realizować swoje cele życiowe wyższego rzędu.

Natomiast w grupie lepiej i raźniej. Do każdego przedsięwzięcia potrzebni są ludzie, którzy mają chęci i gotowość do działania. Jeśli masz już w swoim otoczeniu takich ludzi to będzie Ci łatwiej. Jeśli nie to kwestia ich znalezienia.


Jak zacząć?


To pierwszy krok. Czyli znalezienie i skupienie wokół siebie ludzi chętnych do działania w tym samym celu. Przeważnie jest to cel społeczny, dobroczynny lub charytatywny dla dobra ogółu.


Kolejnym krokiem jest zalegalizowanie i sformalizowanie Waszej grupy ludzi. Jak wiesz żyjemy w Państwie demokratycznym i praworządnym i każda inicjatywa społeczna niesie za sobą pewnego rodzaju konsekwencje i obostrzenia prawne.


Normalnym jest, że w gąszczu przepisów i restrykcji prawnych człowiek niekiedy czuje się zagubiony. Ustawy, przepisy, cały ten urzędniczy język na początku wydaje się trudny i niezrozumiały.


A Ty ze swoją grupą ludzi przecież chcecie czynić dobro, podzielacie takie same zainteresowania, macie ten sam cel to dlaczego nie możecie po prostu działać w tym kierunku?


Polskie prawo nie jest takie straszne


Możecie, tylko trzeba to wszystko zalegalizować, żeby miało ręce i nogi.

Na tym etapie będziecie musieli sobie odpowiedzieć na pytanie co chcecie robić, do kogo będą skierowane Wasze działania i w jakiej formie.

Jedną z takich form dostępnych w Polsce jest działalność w formie organizacji pozarządowej nazywanej formalnie Stowarzyszeniem. W celu zalegalizowania Waszej działalności będziecie potrzebować zmierzyć się z procedurą rejestracyjną Stowarzyszenia.

Przebrnięcie przez proces rejestracji organizacji niekiedy może przysporzyć o ból głowy. Dokumenty, formularze, jakie urzędy trzeba odwiedzić, gdzie, co i w jakim terminie złożyć? To tylko niektóre pytania jakie pojawiają się na tym etapie.

Wtedy przekonujesz się, że to nie jest takie proste, cała masa dokumentów do wypełnienia, wszystko trzeba zaplanować i ogarnąć w taki sposób, żeby miało to ręce i nogi. A przecież poza Twoim nowym marzeniem o założeniu Stowarzyszenia jest życie codzienne. Życie, które i tak nakłada już na Ciebie sporo obowiązków.


Nie poddawaj się


To pierwszy moment zwątpienia czy aby na pewno ładować się w ten pomysł jakim było założenie Stowarzyszenia.


Nie jest to jednak takie straszne. Potrzebujesz na początku wsparcia i nowej wiedzy. Zresztą jak w każdej dziedzinie życia, w której zaczynasz dopiero się poruszać. Potrzebujesz dotarcia do osób, które już taką działalność prowadzą i wypytać je jak to się robi, z czym to się wiąże, jak wygląda taka działalność od kuchni?


Możesz również poszukiwać informacji na ten temat w Internecie. Jednak w dzisiejszych czasach w Internecie jest wszystkiego w nadmiarze. Problem polega na przefiltrowaniu wszystkich informacji i wyłonieniu tylko tych najbardziej istotnych i ważnych.Nie trać więcej czasu i energii


Takie samodzielne poszukiwanie informacji w tym zakresie pochłania ogrom czasu i Twojej energii. Dlatego wszystko w skondensowanej pigułce, tylko sama esencja, co najważniejsze w temacie zakładania Stowarzyszeń zebrałem dla Ciebie w jednym materiale.

Po moich przygodach z rejestracją Stowarzyszenia i działalności w nim dowiesz się wszystkiego co najważniejsze w tym temacie od strony praktycznej.


Czego dowiesz się z wideo poradnika?:

·         Jak założyć stowarzyszenie od pomysłu do działania.

·         Kto, kiedy i jak może utworzyć Stowarzyszenie.

·         Co może, a czego nie może Stowarzyszenie.

·         Jak prawidłowo napisać statut.

·         Jak skompletować osoby chętne do działania w Stowarzyszenia.

·         Rejestracja Stowarzyszenia krok po kroku.

·         Jakie dokumenty będziesz potrzebować.

·         Co, gdzie i kiedy trzeba złożyć.

·         Jakie urzędy i instytucje trzeba odwiedzić.

·         W jakiej formie zawiązać działalność,

·         Stowarzyszenie czy Fundacja.

·         Co po zarejestrowaniu Stowarzyszenia.

·         Jak wygląda życie Stowarzyszenia na co dzień.

·         Działalność w Stowarzyszeniu od Kuchni.

·         Skąd wziąć pieniądze na działalność Stowarzyszenia.

·         Skąd wziąć pieniądze na rozwój Stowarzyszenia.

·         Ile będziesz potrzebować czasu i poświęcenia na taką działalność.

·         Ile kosztuje czasu i pieniędzy rejestracja Stowarzyszenia.

·         Ile kosztuje czasu i pieniędzy działalność Stowarzyszenia po zarejestrowaniu.

·         Jakim organom kontrolnym podlega Stowarzyszenie i jak im się nie narazić.

·         Dofinansowanie i dotacje dla Stowarzyszeń.

·         Co zrobić, żeby Stowarzyszenie nie padło po zarejestrowaniu.

·         Jak rekrutować i współpracować z ludźmi w Stowarzyszeniu.

·         Jak nie narazić się nikomu swoją działalnością.

·         Co zrobić, żeby ludzie pokochali Twoje Stowarzyszenie.


To wszystko i o wiele więcej masz w jednym miejscu. Zebrane w całość wraz z komentarzem osoby, która przeszła przez cały proces rejestracji Stowarzyszenia i jego działalności, aż po dzień dzisiejszy.


Nie trać więcej czasu oraz energii i skorzystaj z kompletnego wideo poradnika, w którym dowiesz się wszystkiego co najważniejsze.


Dlaczego ten wideo poradnik kosztuje? Ponieważ tak już jest na tym świecie, że jak człowiek dostaje coś za darmo to tego nie szanuje i nie angażuje się zbytnio w to. A to właśnie od Twojego zaangażowania będzie zależeć czy przez proces zakładania Stowarzyszenia przejdziesz z sukcesem.

Poza tym po zarejestrowaniu Stowarzyszenia czeka Cię jeszcze wiele pracy, żeby Twoje Stowarzyszenie utrzymało się na rynku i działało z sukcesem. Ja Ci powiem jak i co zrobić przed i po zarejestrowaniu Stowarzyszenia, żeby odnieść sukces. Dlatego nie zwlekaj i skorzystaj z wiedzy jaką masz na wyciągnięcie ręki tu i teraz.


GWARANCJA SATYSFAKCJI


Pamiętaj “Jesteś wolny/a od ryzyka - gwarancja zwrotu pieniędzy". Nic nie ryzykujesz. W przeciągu 14 dni od zakupu, jeśli uznasz, że z jakiegoś powodu otrzymana wiedza nie spełnia Twoich oczekiwań, masz prawo bez zbędnych formalności zażądać zwrotu wpłaty. I ją otrzymasz, ponieważ otrzymujesz 100% gwarancje zwrotu pieniędzy.