Jak Założyć Spółdzielnie Socjalną Krok po Kroku

W Polsce można prowadzić działalność gospodarczą na wiele sposobów. Jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka, a może spółdzielnia socjalna?

Jeśli jesteś osobą, która ma chęci do podjęcia inicjatywy, która ma na celu zarabianie pieniędzy to będziesz musiał sformalizować swoje działania.


Weź los w swoje ręce


Bezczynne siedzenie i czekanie na idealną pracę do niczego nie prowadzi. Należy wziąć los we własne ręce. Ostatnio fundusze europejskie ułatwiają aktywizację osób bezrobotnych czy wykluczonych społecznie. Często bywa, że osoby bezrobotne czują się zagubione w aktualnych przepisach i zasadach jakie panują na rynku pracy.


Nie każdy jest zaradny i przebojowy. Posiadając pomysł lub umiejętności, które rozwiązują problemy społeczeństwa lub zaspokajają ludzkie potrzeby nie ma się co zastanawiać. Należy spróbować własnych sił. Przedsiębiorczości można się nauczyć i to najlepiej poprzez działanie.


Spółdzielnię socjalną można założyć w kilka osób (wymagane jest minimum 5 osób) dzięki temu nie jest się osamotnionym w podjęciu działania. Z doborem partnerów do biznesu nie należy się spieszyć. Lepiej najpierw dobrze poznać tą osobę. Podobnie jak z wyborem współmałżonka/współmałżonki.


Jak każda forma prowadzenia działalności gospodarczej ma swoich zwolenników i przeciwników. Zamiast oceniać należy rozważyć możliwość skorzystania z takiej formy prowadzenia biznesu póki są pieniądze na rozpoczęcie takich inicjatyw.


Osoby zakładające spółdzielnie socjalną nie muszą być z tego samego regionu. Wystarczy, że odpowiednio się zaangażują i odpowiedzialnie podejdą do tematu.


Podejmij działanie


Jak już skompletujesz swoją drużynę to możecie odbić się od urzędniczego i biurokratycznego muru. Przepisy, ustawy, terminy, formularze i cały ten urzędniczy język może sprawić, że poczujesz się zagubiony.


Nie ma się co poddawać urzędnik też człowiek, ustawodawca to też człowiek. Przecież to ludzie stworzyli te przepisy i procedury. To wszystko kwestia odpowiedniego podejścia do tematu.


Naprzeciw tej całej maszynie urzędniczo biurokratycznej wyszedłem z inicjatywa nagrania dla Ciebie materiału wideo, w którym poznasz wszystkie wady i zalety Spółdzielni socjalnej. A także poznasz cały proces rejestracji i działania w takiej formie na co dzień w biznesie.


Czego dowiesz się z wideo poradnika?:

 • Kto, jak i kiedy może założyć Spółdzielnię Socjalną.
 • Wszystkie najważniejsze prawa i obowiązki członków.
 • Jak założyć Spółdzielnie Socjalną krok po kroku.
 • Wady i zalety tej formy prowadzenia działalności gospodarczej.
 • Jak Spółdzielnia Socjalna zarabia na życie.
 • Co po zarejestrowaniu.
 • Jak utrzymać się na rynku.
 • Skąd wziąć pieniądze na założenie Spółdzielni Socjalnej.
 • Skąd wziąć pieniądze na prowadzenia działalności gospodarczej w formie Spółdzielni socjalnej.
 • Jak nie zbankrutować.
 • Skąd wziąć pieniądze na rozwój Spółdzielni Socjalnej.
 • Jak wygląda taka działalność na co dzień.
 • Ile to wszystko kosztuje czasu i pieniędzy.
 • Czy Spółdzielnia Socjalna jest dla Ciebie.


Nie wpakuj się na minę życiową


Jeśli jesteś w dołku życiowym lub borykasz się ze znalezieniem pracy czy walczysz z jakimś nałogiem to sprawdź czy ta forma pracy i zarabiania pieniędzy będzie dla Ciebie odpowiednia.


Poświęć chwilę czasu na zapoznanie się z tym materiałem wideo, a dowiesz się wszystkiego co najważniejsze o Spółdzielni Socjalnej, aby nie wpakować się na minę życiową.


GWARANCJA SATYSFAKCJI


Pamiętaj “Jesteś wolny/a od ryzyka - gwarancja zwrotu pieniędzy". Nic nie ryzykujesz. W przeciągu 14 dni od zakupu, jeśli uznasz, że z jakiegoś powodu otrzymana wiedza nie spełnia Twoich oczekiwań, masz prawo bez zbędnych formalności zażądać zwrotu wpłaty. I ją otrzymasz, ponieważ otrzymujesz 100% gwarancje zwrotu pieniędzy.